Uygulama İnovasyonu Raporu: Yüksek etkili deneyimler oluşturmak için insanların acı noktalarına öncelik vermek

42

[ad_1]

Ekim ayında Microsoft Ignite etkinliğimiz, kuruluşların zorlu bir pazarda nasıl gezinebilecekleri konusunda inanılmaz diyaloglar başlattı. Dijital azim Genel Müdür Yardımcımız ve Ticaret Genel Müdürümüz Judson Althoff’un çok iyi özetlediği gibi, Azure işinde bizimle derinden yankı uyandırıyor ve rüzgarlar karşısında stratejik inovasyon hakkındaki düşüncelerimizi keskinleştiriyor.

Bir kelime var: İnovasyon. Pek çok kişi için pek çok şey ifade etmeye devam ediyor ve dürüst olmak gerekirse, inovasyonun kısıtlı kaynaklar ve kısa vadeli baskı altında damıtılması zorlaşıyor. 2022’yi kapatırken, kendi dönüşümümüzü yansıtarak, bütünsel bir bulut stratejisinden ilham almaya devam ediyoruz; köşede ne gelmekte olan ile ileride ne olduğunu dengeleyen biri. Artık her zamankinden daha fazla, doğru yerlerde yenilik yapmaya devam etmek, şirket içinde üretkenlik avantajını korumak ve farklılaşmayı dışarıda güçlendirmek için çok önemlidir. Uygulama varlığınız her şeyin ön saflarında yer alır.

Geçen hafta içgörüleri paylaştık iş esnekliği için geçiş ve modernizasyon planlarına odaklanmayı planlayan bir dizi bulut müşterisinden. Şimdi, kuruluşların öncelik vermesine yardımcı olmak için ne tür modern deneyimlerin yüksek talep gördüğüne odaklanmak istiyorum. Bugün, ilkimizi yayınlıyoruz. Uygulama İnovasyon Raporu, dijital yatırımların inovasyonu insan acı noktalarında nereye dayandırabileceğini tanımlar. Her şey, hangi sorunların çözülmesi gerektiğine ve yatırım getirisine başka bir kritik açıdan bakmaya geri dönüyor: teknolojinin hizmet ettiği insanlar. Ne kadar farklı olursak olalım ve dijital dünyamız ne kadar karmaşık hale gelse de, psikolojik olarak aynı şeylerin çoğunu arıyoruz. Her birimiz akışa, entegrasyona, basitliğe, verimliliğe, korumaya, özgürlüğe ve yerine getirmeye değer veriyoruz. Bu ortak konulara dokunarak, işletmeler insanların zevk aldığı ve geri gelmeye devam ettiği deneyimler sunabilir.

Temel güvenlik ve entegrasyon endişeleri zirveye çıkıyor

Bu sonbaharda sağlık, üretim ve perakendecilikteki iş zorluklarının ön saflarında çalışan 1.500’den fazla kişiyi inceledik ve onlarla çalışanlar olarak konuşurken, hastalar ve alışveriş yapanlar olarak bakış açılarını da göz önünde bulundurduk; uygulama beklentilerimizin işletmeden işletmeye-tüketiciye (B2B2C) ikiliği oldukça büyüleyici. Amerika Birleşik Devletleri, Norveç, Brezilya, Japonya ve Hindistan olmak üzere beş inovasyon merkezindeki röportajlar ve anketler aracılığıyla, sosyal bilimi dijital deneyimin durumuna uyguladık. Bir adım geri atmak ve müşterilerimizin müşterilerine basit bir soru sormak iyi hissettirdi: Bugün uygulamalardan ne istiyor ve neye ihtiyacınız var? Cevaplar bizi şaşırttı – görkemli ya da fütüristik oldukları için değil, temel oldukları için.

Uygulama İnovasyon Raporu grafiği
Uygulama inovasyonunun en önemli 16 gücü: Yukarıdaki “Söz puanları”, insanların rasyonel tercihlerinin ve duygusal tutkularının bir kombinasyonunu yansıtır. Puanlar ortalama 100’e göre endekslenir, bu nedenle 100’ün üzerindeki puanlar en umut verici inovasyon alanlarını temsil eder.

İnsanlar ayrık uygulamalar nedeniyle sıkışmış, hayal kırıklığına uğramış ve kaybolmuş hissediyor

Dünyanın dört bir yanındaki çok çeşitli rollerdeki insanlar, iş akışlarının kesintiye uğraması konusunda en büyük tutkuyu dile getirdi. Her türlü uygulamanın alıcı tarafında, farklı görevleri ve araçları manuel olarak bir araya getirmek zorunda kalmaktan kaynaklanan gözle görülür bir hayal kırıklığı var. İnsanların verileri otomatik olarak güvence altına almak, tekrarlayan girdileri kolaylaştırmak ve başkalarıyla iyi bilgilendirilmiş etkileşimlere sahip olmak için mücadele ettiklerini öğrendik. Sürükleyici teknolojilerin ön plana çıkması arzusunu duysak da, pragmatik günlük gerçekler kadar belirgin değildi ve bir Azure merceğinden bu alanlar AI otomasyonunu, API yönetimini ve uygulama zekasını geliştirmeye yardımcı olacak fırsatları işaret ediyor. İster iş yüklerini geçiriyor olun, ister modernize ediyor veya esneklik ve ölçek için yeni bir şey oluşturuyor olun, bulut bulduğumuz birçok eğilimi mimari olarak ele alabilir.

Şirket verilerinden ödün verme korkusu işçiler üzerinde de ağır basıyor

Araştırdığımız sektörlerde insanlar, şirketlerinin veri ihlalleriyle ilgili endişelerini kişisel, günlük düzeyde paylaşıyor. Sağlık hizmetlerinde, hasta verilerini işlerken HIPAA gereksinimlerini çevreleyen baskılar hakkında konuştular. Fidye yazılımı için oldukça hedefli bir endüstri olan üretimde güvenlikle ilgili bir gerginlik duygusu da ifade edildi ve perakende çalışanları, müşterilerin finansal bilgilerini ele almadaki hesap verebilirliklerinden endişe duyuyorlar. Azure’da güvenlik bizim için inanılmaz derecede önemlidir, bu nedenle bu alanın kullanım ve işlevsellik tarafını duymak, kuruluşların güvenini artırmaya devam edebilecek uygulama geliştirme konusunda iş ortaklığı yapmamız için bizi cesaretlendirir.

Yaptığımız bulut yatırımları ve kodladığımız özelleştirme, bir şirketin pek çok katmanını etkiliyor ve uygulamalar alanında inovasyon, insanların güvenebileceği ve hatta kullanmaktan keyif alabileceği deneyimlere indirgeniyor – bu, içinde bulunduğumuz işin en tatmin edici yönlerinden biri. İyi tasarlanmış iş yükleri yalnızca maliyet optimizasyonunu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iş liderlerinin, teknolojinin ve geliştirici ekiplerinin insanların sürekli olarak geri dönmeye devam ettiği güvenli, akıllı ve sezgisel uygulamalar sunmak için hızla adapte olabileceği bir inovasyon temeli sağlar.

Perakendede daha anlamlı konuşmalara duyulan ihtiyaç öne çıkıyor

Sezonun ışığında, sektöre özgü bir arıza özellikle zamanında. Perakendede deneyim ihtiyaçlarının diğer sektörler arası ortalamalara kıyasla farklı bir şekilde sıralandığını, tekrarlayan girdilerin otomatik güvenliği aştığını ve anlamlı konuşmaların başka bir yerde görmediğimiz bir şekilde kırılmasını arzuladığını görüyoruz. Günümüzde alışveriş yapanlar mağazaları ziyaret etmeden önce çok fazla araştırma yaptıklarından, perakende çalışanları müşteriyle olan bağlantılarını kesmeden ürün özellikleri, fiyatlandırma, indirimler ve kullanılabilirlik hakkında bilgi sağlamalarına yardımcı olabilecek dijital çözümler istiyor. Bugün sarsıcı veya kapalı hissettiren bir satış katılımı yarın daha sıcak ve etkileşimli hale gelebilir.

Uygulama İnovasyon Raporu grafiği
Perakendeye özel ihtiyaçlar: Yukarıdaki perakende çalışanlarından alınan “Vaat puanları” da ortalama 100’e göre endekslenmiştir. 141 ve 133 gibi yüksek puanlar son derece güçlü rasyonel tercihi ve duygusal tutkuyu gösterir.

İş dünyası liderleri çalışanların endişelerine katılıyor ancak öncelik vermek için yardıma ihtiyaçları var

Araştırmayı tamamlayarak, raporumuzu Azure hizmetlerini seçen iş liderlerinin ve diğer bulut sağlayıcılarının müşterilerinin önüne koyduk. Ayrıca, baş teknoloji, dijital ve operasyon görevlilerinin uygulama tasarımı hakkında nasıl düşündüklerini ve çalışanlar tarafından dile getirilen temaların onlar için eşit derecede önemli olduğunu anlamak istedik. Öyleyse, işçilerin bunun gibi karşılanmamış ihtiyaçları varsa ve liderlik uyumluysa, sırada ne var? Önceliklendirme.

Her birimizin inovasyonu tanımlama şeklimiz, içinde bulunduğumuz bulut yolculukları kadar benzersizdir, ancak uygulama deneyimlerine daha fazla şekil vermek, stratejik cepleri yeni yollarla görmemize yardımcı olur ve işletmenizi yöneten kişilere, satış yaptığınız kişilere bulut yatırımlarını temellendirir. Ne tür verimsizlikler kaynakları en hızlı şekilde tüketiyor? Rekabet etmek için hangi büyüme bölgelerini hedefleyeceksiniz? Kuruluşlar her uygulama inovasyon projesinin üstesinden aynı anda gelemez, ancak birlikte, en fazla vaadi sunan veri odaklı noktaları oluşturabiliriz.

Uygulama İnovasyon Raporu grafiği
Fırsatları tespit edin: İnsanların farklı uygulama inovasyon alanlarına yönelik rasyonel tercihleri ve duygusal tutkuları, pazardaki mevcut çözümlerden memnuniyet ve yaşamlarındaki alaka düzeyi bağlamında yukarıda haritalandırılmıştır. Sağ üst çeyrekten saat yönünde, her inovasyon alanının aciliyeti planlama için ortaya çıkar.

Beni Azure’ın işine çeken birçok şeyden biri, kaç kişiye dokunduğudur. Azure müşterilerine baktığımızda NBA, H&M veya Starbucks Belediyesi, tüketiciler olarak ne kadar somut sonuçların avucumuzda olduğunu görüyoruz ve aniden, bulutun mümkün kıldığı şey, kiminle konuşuyor olursanız olun tıklamaya başlıyor. Boston Celtics’imle ilgili gerçek zamanlı verileri izlediğimde, sevdiklerim için tek bir tıklamayla alışveriş yapabildiğimde ve sırada beklemeden ikonik bir kırmızı kupanın tadını çıkarabildiğimde, maçalarda karşılığını veren bulut öncelikli uygulama yatırımları yaşıyorum. Uygulama tasarımının arka ucundan ön ucuna kadar, dijital olan her şeyin iş üzerindeki etkisinin son derece insani olduğunu hatırlatırız.

Azure ekibi adına, Uygulama İnovasyon Raporu’nun yeni yıla girerken çalışmalarınıza ilham vermesini umuyoruz. Ve nasıl veya neyi kutlarsanız kutlayın, size ve sevdiklerinize güvenli ve mutlu bir sezon diliyorum.

Kaynak: Ipsos tarafından Temmuz ve Eylül 2022 tarihleri arasında ABD, Brezilya, Hindistan, Japonya ve Norveç’te sağlık, üretim ve perakende alanlarında çalışan 1.500 çalışan arasında gerçekleştirilen Uygulamanın Geleceği İnovasyonu araştırması.

Yazı Uygulama İnovasyonu Raporu: Yüksek etkili deneyimler oluşturmak için insanların acı noktalarına öncelik vermek appeared first on Resmi Microsoft Blogu.

[ad_2]

Source link

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası