in

TFF’den yeni aşı kararı

tff’den-yeni-asi-karari

Hızla artan corona virüs vakalarından sonra TFF’den yeni bir karar geldi. 2. doz aşısının üzerinden 180 gün geçmiş kişilerin müsabakaları takip edebilmeleri için hatırlatma dozlarının yapılması zorunlu hale getirildi. 

TFF’den yapılan açıklama şöyle:

Tüm dünyada, özellikle de Avrupa’da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır.

Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır.

Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

corona-virus-testi-pozitif-cikan-besiktasli-rachid-ghezzal-ambulans-ucakla-istanbul’a-getirildi

Corona virüs testi pozitif çıkan Beşiktaşlı Rachid Ghezzal ambulans uçakla İstanbul’a getirildi

nirvana’nin-album-kapagindaki-bebegin-actigi-istismar-davasi-reddedildi

Nirvana’nın albüm kapağındaki bebeğin açtığı istismar davası reddedildi