Tetouan, Fas’ın en Endülüs şehri

13

[ad_1]

Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Genellikle beyaz güvercin olarak bilinen Tetouan, kuzey Fas’ta Berberi kökenli bir şehirdir ve bu dilde “su kaynakları” anlamına gelir. Tanca’ya 70 kilometre ve Ceuta’ya 40 kilometre uzaklıkta, Haouz ovasında, Djébel Dersa’nın yanında yer almaktadır.


Turistik


Tétouan’ın kelimelere dökülmesi zor olan belirli bir cazibesi var. Kuşkusuz, oldukça canlı olduğu ve çevrenin çok sayıda turist çektiği için ülkedeki birçok sakin için en çekici şehirlerden biridir. Kendi karakterini, tarihinin izlerini ve her sokak köşesinde hissedilebilen çılgınca bir tempoyu koruyor.

Şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan antik Medine ve dünyanın en büyük sömürge bölgesi olarak kabul edilen Ensanche Espaol bölgesinden inşa edilmiştir.


 
Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Turist çeken Avenue Mohammed V, sokakların, ara sokakların, küçük meydanların, nişlerin, kapıların ve pencerelerin bir karmaşasıdır. Medine’de bir gezintiye çıkın, küçük kafelerden birinde bir fincan çay içmek için durun ya da yerlilerle sohbet edin. Sokaklarda dolaşmanıza ve kaybolmanıza izin verin.

Medine’nin üç bölümü vardır: Endülüs, Yahudi ve Berberi.

Medine’nin atan kalbi Suq el Hot Meydanı, birçok peçeli kadının şehrin geleneksel önlüklerini sattığı garip bir yer olan Almandari Kasbah’ın hakimiyetinde.


Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Kraliyet sarayının bulunduğu güzel bir yer olan Place du Feddan’a da gitmelisiniz. Zaouas (Müslüman okulları) Sidi Abdelá el Hach ve Sidi Ali Ben Aisa sarayın yakınında yer almaktadır. Yahudi bölgesine açılan bu meydanda kafeteryalar ve işletmeler var.


Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Muhteşem binaları ve antik Kraliçe Victoria Tiyatrosu ile Yahudi mahallesi görülmeye değer.


Geceleri hareketli bir yaya bulvarı olan Avenue Mohammed V’de yürüyüş yapmayı unutmayın. Kafeteryalar, “locutorios” (telefon kulübesi olan yerler), restoranlar, turistik mağazalar ve sokak satıcıları boldur. Caddenin alt kısmında, çeşitli dillerde geniş bir kitap yelpazesi satan ikinci el kitap satıcılarını keşfedeceksiniz ve ardından kraliyet sarayına varacaksınız.


Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Bu bulvar, Medine’yi himaye altında bitirmek için inşa edilen Ensanche olarak da bilinen İspanyol mahallesinin bir parçasıdır.

Plaj Martil


Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Restoranlar, kafeteryalar ve otellerle kaplı bir sahile sahip büyük bir kumsaldır.

Cap Noir Plajı


Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Tetouan, Fas'ın en Endülüs şehri

Martil plajından Cap Noir’a uzanan Cap Noir plajı, bir sonraki plajdır. Bir öncekinden daha az sıkışık ve daha sakindir ve lüks yerleşim bölgelerine, kulüplere ve golf sahalarına yakındır.

[ad_2]

Kaynak
[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası