in , ,

Sony PlayStation PC oyunlarını PlayStation PC etiketiyle yayımlayacak

sony-pc-oyunlarini-artik-playstation-pc-etiketi-altinda-yayinlayacak
sony-pc-oyunlarini-artik-playstation-pc-etiketi-altinda-yayinlayacak

Sony PlayStation PC oyunlarını PlayStation PC etiketiyle yayımlayacak

Sony, PC platformunda oyunlar çıkarması ile birlikte bazı ufak değişiklikler yapıyor. Kullanıcıların Steam mağaza sayfasında fark ettiği bu değişiklik Sony’nin daha fazla PC oyunu çıkartacağının göstergesi. God of War PC sürümü çıkışının duyurulmasının ardından başka oyunların çıkacağı söylentileri de mevcut. İlerleyen zamanlarda başka oyunların da duyurulacağı Sony PlayStation oyunlarının mağaza sayfasının ismi değiştirdi.

PlayStation artık PC oyunlarını PlayStation Mobile yerine PlayStation PC etiketi altında yayımlayacak

Sony’nin markası olan PlayStation, PC platformuna çıkaracağı oyunları artık PlayStation Mobile yerine PlayStation PC LLC etiketi ile yayınlayacak. Bu durumun Steam’de kullanıcılar fark etti. Corporation Wiki listesine göre Sony, Nisan 2021’de PlayStation PC adını kaydettirdiği de ortaya çıktı. Bu küçük ama önemli değişiklik bir formalite gibi görünse de, Sony’nin PC platformuna oyun çıkışını artırma niyetinde olduğuna dair başka bir gösterge olduğunu ortaya koyuyor.

Sony’nin ilk PC oyunları Ağustos 2020’de Horizon Zero Dawn ve Mayıs 2021’de Days Gone olmuştu. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve Uncharted: The Lost Legacy 2022 yılında PC platformuna çıkış yapacak. Ardından geçtiğimiz günlerde yapılan God of War PC sürümü duyurusu da bir başka PlayStation oyununu PC platformunda göreceğimizi gösteriyor  ve Steam üzerinde 329₺ fiyatı ile ön satışa çıkmış durumda. Sackboy: A Big Adventure oyununun PC sürümünün çıkması da söylentiler arasında yer alıyor.

Dahası da, birçok PC platformu oyuncusu bu durumdan memnun. Ancak bazı kullanıcılar ve oyun sektörü yorumcuları Sony’nin bu kararlarının hala yanlış olduğunu sorguluyor. Bu durumun PlayStation satışlarını olumsuz etkileyeceğini düşünen sayısı epey fazla. Çünkü insanların PlayStation tercih etmelerinin bir sebebi kalmayacağını düşünenler var. Sony’nin nasıl bir plan çizdiğini bilmesek de PC platformundan sağlayacağı gelir göz ardı edilemez duruyor. Sonuç olarak, ilerleyen zamanlarda Sony’nin PC platformuna daha çok oyun duyuracak gibi duruyor.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Call of Duty Vanguard

Call of Duty Vanguard Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

call-of-duty-vanguard-oyununun-boyutu-aciklandi

Call of Duty: Vanguard depolama gereksinimleri belli oldu