in

Sinead O’Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı

sinead-o’connor:-oglum-cenaze-torenini-planlamisti

17 yaşındaki oğlu intihar eden dünyaca ünlü İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor, oğlunun ölümüyle ilgili İrlanda devlet kurumlarını suçlamaya devam ediyor. 2018’de Müslümanlığı seçen ünlü şarkıcı, oğlunun psikiyatrik tedavi esnasında kendi cenaze planını yazmasına rağmen taburcu edildiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 1

Dünyaca ünlü İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor, 17 yaşındaki oğlunun intiharının ardından sosyal medyadan açıklamalarına devam ediyor.

Nothing Compares 2 U şarkısıyla 90’lı yıllara damga vuran, albümleri satış rekorları kıran, 2018’de Müslüman olarak adını değiştiren şarkıcı, oğlu Shane’in kendi cenazesini planladığını söyledi.

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 2

“CENAZE PLANI NOTLARINA RAPMEN TABURCU ETTİLER”

Gözetim altında tutulduğu hastaneden kaçarak hayatına son veren oğlu için hastaneyi ve devlet yetkililerini suçlayan O’Connor, “Shane bir ay önce, cenaze planlarını da içeren intihar notları bırakmasının ardından Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hizmetleri’ne (CAMHS) getirilmişti. Onu taburcu ettiler. Hiçbir planı olmadığını söyledi. Oysa oğlumun ‘Bir düğünden farkı olmayan cenaze töreni planladığını’ söylediği kişi itiraz etmişti. Bu kişi CAMHS psikiyatristiydi. İrlanda’ya hoş geldiniz. Düğünlerin cenaze olduğu, cenazelerin düğün olduğu yer” mesajını paylaştı.

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 3

C’onnor, “Çocuğumun cenazesinde düğününün planıyla hiçbir benzerlik yok. Hiçbir zaman olmayacak düğünüyle. Çünkü siz amaca uygun değilsiniz” ifadesini kullandı.

Ünlü şarkıcı, çocuğunun ölümünde kendi sorumluluğunu da kabul ederek, “Tusla, HSE ve İrlanda devleti ile birlikte çocuğumu yüzüstü bıraktığımın farkında olmadığımı sanmayın. Ve hayatında sonsuza kadar isimsiz kalacak olan diğerleri. Hepimiz kim olduğumuzu biliyoruz. Hepimiz onu yenilgiye uğrattık. İrlanda’ya hoş geldiniz” notunu yazdı.

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 4

Ünlü şarkıcı CAMHS’in yanı sıra çocuk ve aile destek kurumu Tusla’nın yetkililerini ve İrlanda devletini suçladı. C’onnor, dün de bu kurumları suçlayan paylaşımlar yapmıştı.

İntihar girişimine karşı gözetim altındayken perşembe günü hastaneden kaçan ve son olarak cuma günü Güney Dublin’deki Tallaght’ta görülen oğlunun intiharıyla ilgili İrlanda devletini, özellikle de aile ve çocuk kurumu Tusla’yı suçlayan şarkıcı, “Tanrı İrlanda devletini affedebilir ama ben asla affetmem” demişti. 

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 5

O’Connor, “Şimdi Tusla yapacağı medya açıklamasını benimle görüşmek istiyor, kuşkusuz ki, çocuğumu İrlanda Devleti’nin elinde ölmemiş gibi gösterme çabalarına katılmamı istiyor. Tusla ve Sağlık Hizmetleri Yönetimi (HSE) uluslararası sorgulamaya karşı dürüstlükten uzak bir açıklama yayımlayacak. Bir dolu yalan ve sorumluluğu kabul etmeyi reddetme. Her zamanki gibi gözetimlerinde ölen çocukların mahremiyetiyle ilgili kadir-i mutlak ve sahte endişe kisvesi altında yapacaklar bunu” demişti.

“Tusla’nın ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarına, gerekli özen ve bakımı sağladıklarına dair her türlü açıklaması paçavradan ibaret tuzaktır” diyen şarkıcı, “Çok fazla çocuk öldürdüler ve bu kez kendilerini aklayamayacaklar. Tusla’nın gözetimi altında çok fazla çocuk ölüyor” ifadesini kullanmıştı.

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 6

ÖLÜM HABERİNİ DE SOSYAL MEDYADAN VERMİŞTİ

Dört çocuk annesi O’Connor, oğlunun ölüm haberini de sosyal medyadan açıklamış, “Benim hayatımın ışığı, güzel oğlum Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, dünya mücadelesini bitirmeye karar verdi. Ve o şimdi Tanrı’yla birlikte. Huzur içinde uyusun ve kimse onu örnek almasın. Bebeğim benim. Seni çok seviyorum, lütfen huzur içinde yat” demişti.

Sinead O'Connor: Oğlum cenaze törenini planlamıştı - 7

MÜSLÜMANLIĞI SEÇTİ

Sinead O’Connor, 2018 yılında, Twitter’da paylaştığı mesajlarda hayranlarına Katolik Hristiyanlığı terk ederek İslam’ı seçtiğini duyurmuştu. 

O’Connor, “Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam’a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor” demişti. 

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Yaşam
  • Magazin
  • Dünya

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

kim-jong-un’un-esi-ri-sol-ju-ponpon-kiz-cikti

Kim Jong-un’un eşi Ri Sol-ju ponpon kız çıktı

almanya’da-yaklasik-1800-kisiye-tarihi-gecmis-biontech-asisi-uygulandi

Almanya’da yaklaşık 1800 kişiye tarihi geçmiş Biontech aşısı uygulandı