in

Rusya: Ukrayna, esir değişimi ile 55 askeri teslim etti

rusya:-ukrayna,-esir-degisimi-ile-55-askeri-teslim-etti

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya ile Ukrayna savaşında esir düşen askerlerin değişimlerine ilişkin bilgi verdi.

Zor bir müzakere sonucunda değişimlerin yapıldığına dikkati çeken Konaşenkov, “Bu gece, Kiev rejiminin kontrolü altındaki Ukrayna topraklarından ölüm tehlikesi altında olan 55 Rusya Federasyonu, Donetsk ve Luhansk Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri askeri geri dönd.” ifadelerini kullandı.

Konaşenkov, serbest bırakılan askerlere gerekli psikolojik ve tıbbi yardımın sağlandığını da aktardı.

Rusya: Ukrayna, esir değişimi ile 55 askeri teslim etti - 1 Rusya yanlısı muhalefet partisi lideri Mesvedçuk ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin.

PUTİN’E YAKIN UKRAYNALI SİYASETÇİ MEDVEDÇUK DA TESLİM EDİLDİ

Öte yandan sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin yöneticisi Denis Puşilin, esir değişiminde Ukrayna tarafına aralarında milliyetçi savaşçıların da bulunduğu 215 kişinin teslim edildiğini bildirdi.

Ukrayna’dan Rusya tarafına teslim edilen 56 kişiden 50’sinin Rus askeri, 5’inin Donbas’tan olduğunu ifade eden Puşilin, bu kişilere ilaveten Ukrayna’da savaş başladıktan sonra gözaltına alınan Rusya yanlısı ana muhalefet partisi Yaşam İçin Muhalefet Platformu’nun lideri Viktor Medvedçuk’un da değişimle verildiğini aktardı.

Medvedçuk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla biliniyor.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

avustralya’da-karaya-vuran-230-balinadan-32’si-kurtarildi

Avustralya’da karaya vuran 230 balinadan 32’si kurtarıldı

“seferberlik-savasi-kaybettiginin-gostergesi”

“Seferberlik savaşı kaybettiğinin göstergesi”