Octopath Traveler 2: Kimlerle Başlamalı

24

[ad_1]

Octopath Traveler 2’de kiminle başlayacağınız göz korkutucu bir soru gibi görünebilir, özellikle de bazı başlangıç sınıflarının hayatı olması gerekenden daha zor hale getirdiği ilk oyunu oynadıysanız. Neyse ki, Octopath Traveler 2’nin sınıfları ve karakterleri daha dengelidir ve RPG’ye hangi karakterin ilgisini çekerse çeksin seçmekte özgürsünüz. Bununla birlikte, hikayeleri güçlü bir anlatı baskısıyla başlayan veya savaşta daha fazla faydası olan bazıları var.

Bu kılavuz, Octopath Traveler 2’de hangi karakterle başlayacağınızı ve birinci bölümden sonra hangi yoldan gidileceğini açıklamaktadır.

Octopath Traveler 2’de kiminle başlamalı

Octopath Traveler 2’nin açılış bölümleri ilk oyundan daha dengeli bir şekilde dengelenmiştir, bu nedenle kiminle başladığınıza bakılmaksızın hiçbir dezavantajınız yoktur.

Octopath 2’de başlamak için en iyi hikaye

Güçlü bir kanca ile başlayan ve baştan sona ilginç kalan bir hikaye istiyorsanız, en iyi seçenekleriniz Partitio, Throné, Ochette veya Temenos’tur.

Partitio’nun hikayesi, tipik tüccarınızın para kazanma fırsatları arayan cesur bir maceracının hikayesi gibi başlayabilir, ancak hızla daha ciddi ve nüanslı bir şey haline gelir. Yoksulluğu yok etme arayışı, kapitalizm ve Partitio’nun insanların birbirlerine karşı sahip olduğuna inandığı görev hakkında bazı şaşırtıcı açılar alıyor.

Throné’nin hikayesi, dünyanın karanlık tarafına ve ezilen insanlarına daha yakından bakmak için iyimserlikten kaçınıyor. Bu yoğun bir hikaye, ama aynı zamanda oyun boyunca sürekli olarak güçlü.

Ochette, ağır temalar ve hafif yürekli iyimserliğin bir karışımının yanı sıra oyun içi ekonomiye benzersiz bir dokunuşla en ilginç ilk bölümlerden birine sahiptir. Hikayesi ayrıca Octopath 2’nin hikayesine ve sekiz kahramanı birbirine bağlayan daha geniş hikayeye farklı bir bakış açısı sunuyor.

Hırsızın yolculuğu sizi kıtanın en büyük şehirlerinin köhne alt tarafına götürür.

Sonunda Temenos, en sevdiği eğlencesi insanların inançlarından şüphe etmelerine neden olan bir rahip. Temenos, kilise için bir engizisyoncu olarak hizmet eder, ancak kısa süre sonra en büyük tehdidi oluşturanların inançsızlar olmadığını keşfeder.

Savaş için en iyi Octopath 2 başlangıç karakteri

Octopath 2’de her sınıf kendine ait olabilir, ancak Osvald, Ochette ve Hikari ilk savaşlarınızı çok daha kolay hale getirir.

Osvald’ın sınıf yeteneği, savaş başladığında bir düşman zayıflığını tespit etmesini sağlar. Bu zayıflıkları kapatamasa bile, büyüleri sahadaki her düşmanı hedef alır ve bu da onu dirençli düşmanlarla ve daha güçlü gece çeteleriyle başa çıkmak için mükemmel kılar.

Ochette için hangi hayvan arkadaşını seçerseniz seçin, düşmanın fiziksel veya büyülü zayıflığını çağırarak otomatik olarak hedefleyebilir. Buna ek olarak, Ochette, birçoğu çok hedefli saldırılara sahip ve bazıları da zorlu savaşlar sırasında Ochette’i devam ettirmek için iyileştirme becerilerine sahip canavarları yakalayabilir ve çağırabilir.

Hikari, birden fazla düşmanı vuran bir kılıç saldırısıyla başlar ve mızrak saldırıları başlangıçta sadece tek hedefli olsa da, patronların bile kısa çalışmasını sağlayan güçlü bir beceri öğrenebilirsiniz. Karşı becerisi aldığı hasarı azaltır ve ardından saldıran düşmanı otomatik olarak vurur ve zayıf yönlerine bakılmaksızın kalkan puanlarını birer birer azaltır.

Octopath Traveler 2’de hangi yolu izlemeli

İlk karakterinizi seçtikten sonra, bir sonraki adım hemen hemen size kalmış. Her karakterin ilk bölümünün önerilen bir seviyesi vardır ve istediğiniz zaman sorunsuz bir şekilde erişebileceğiniz düşük seviyeli alanlarda bulunurlar. Her iki kıtanın da kabaca merkezinde limanlar var, böylece dünyanın diğer tarafına herhangi bir noktada erişebilirsiniz.

Ochette köyünü kurtarmak istiyor ama bunu yapmak için dünyayı da kurtarması gerekiyor.

İlk sekiz bölümü temizledikten sonra biraz daha tanımlanmış bir yapı var. Herkesin ikinci bölümleri, bir sonraki adımda nereye gideceğinize karar vermeyi kolaylaştıran şaşırtıcı önerilen seviyelere sahiptir. Örneğin, Throné’nin ikinci bölümünde doğu kıtasında 30’lu yıllarda önerilen bir seviyeye sahip bir olay varken, batı kıtasının olayı çok daha düşük bir seviyeye sahip.

En verimli rotayı seçmek istiyorsanız, ideal yol, başlangıç karakterinizin zayıflığını örtmek için bir karakter seçmektir. Sihir konusunda uzmanlaşmış olanlar, örneğin bir yakın dövüş karakteriyle takım kurmalıdır.

Bu şöyle bir şeye benzeyecekti:

  • Osvald: Partitio, Ochette veya Hikari
  • Temenos: Osvald, Hikari veya Partitio
  • Throné: Osvald, Ochette veya Castti
  • Ochette: Osvald, Castti veya Hikari
  • Castti: Osvald veya Hikari
  • Hikari: Temenos, Osvald veya Castti
  • Partitio: Osvald veya Throné
  • Agnea: Osvald veya Ochette

BenBaşlamak için daha fazla yardım arıyorsanız, yola çıkmadan önce yeni başlayanlar için Octopath Traveler 2 ipuçlarımıza göz atın.

[ad_2]

Kaynak : GameSpot – Game News
[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası