Neden çevrimiçi bir kampçı satın almak, şahsen yapılan bir anlaşmadan daha karlı ve tatmin edici olabilir?

12

[ad_1]

Giderek daha fazla pazarlama uzmanı, çevrimiçi satışların her perakende sektöründe, hatta şu anda en dirençli olanlar gibi görünenler de dahil olmak üzere kesinlikle öncülük etmek zorunda olduğunu savunuyor. Bu sonuncular arasında, görünüşe göre geleneksel işletmeden tüketiciye kişisel etkileşimin hala çok önemli bir rol oynadığı çerçevelerden biri olan otomotiv perakende endüstrisi kesinlikle var. Özellikle, bir dizi daha spesifik “niş”, bir aracın yalnızca tekerleği ve gaz pedalını tuttuktan sonra satın alınması gerektiği fikriyle hala güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Sadece tarımsal araçları, her zaman nihai tüketici tarafından kullanımlarına “ampirik yaklaşım” fikriyle bağlantılı bir ürün yelpazesini düşünün.

 

Bu açıdan bakıldığında kampçılar ve minibüsler sektörü “geleneksel” bir yaklaşım ile daha çağdaş bir yaklaşım arasında yer almaktadır. Kampçılar, özellikle bazı ülkelerde (sadece Güney Avrupa’yı düşünün – İspanya, Fransa, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan – veya tüm Kuzey Amerika Kıtası), mükemmel bir “aile aracı” dır ve satın alımı kesinlikle ortak bir anlaşma ve tüm aile üyeleri tarafından paylaşılan yüksek bir takdir düzeyi ile ilgilidir. Uzman bir satıcıya yönelmek genellikle köklü ve bu nedenle genellikle ortadan kaldırılması zor olan bu tutumun bir sonucudur.

 

Buna rağmen, görünüşte hareketsiz kampçılar ve van uluslararası pazarında bile bir şeyler değişiyor. Batı ülkelerinin çoğunu (yine, önce Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri) etkileyen ekonomik kriz, giderek daha fazla insanı pazarlık aramaya itti. ikinci el karavanlar dünya çapında teklif, bu da çevrimiçi perakende web sitelerine daha fazla ilgi duymak ve odaklanmak anlamına geliyordu. Bu, muhtemelen hafif hizmet araçlarında uzmanlaşmış birkaç çevrimiçi satış merkezinin – örneğin Truck1.eu gibi – birçok kampçı sever ve / veya potansiyel alıcı için hızla bir referans noktası haline gelmesinin ana nedenidir.

 

Bu web sitelerinin daha kapsamlı bir şekilde araştırılmasıyla keşfettikleri şey, üzerlerinde bir kampçı satın almanın beklenmedik şekillerde daha karlı olabileceğidir. Kısaca:

  1. Paradan tasarruf edebilirler.
  2. Daha geniş, neredeyse sınırsız bir seçim yelpazesine sahiptirler.
  3. Aracı mutlaka bir satış noktasında seçmeleri gerekmez.
  4. Her türlü risk veya arızaya karşı sigortalıdırlar.
  5. Onlar gibi kampçı ve minibüs severlerden oluşan bir topluluğun parçası olurlar.
  6. Maliyet açısından bile ulaşılabilir olmaması gereken araçları, yaygın olarak talep edilenler gibi karşılayabileceklerinin farkındalar. Hymer’ın serileri ve modelleri.

 

Başka bir deyişle, dijital pazarlama, en azından kampçılar ve minibüsler sektörünü ilgilendiren şeyler için satış açısından bir devrim değildir. Daha çok bir kolaylaştırıcıdır, insanların dünya çapındaki pazarla bağlantı kurabilecekleri, on binlerce seçeneğe göz atabilecekleri ve ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan aracı seçebilecekleri bir araçtır. Böyle bir ayrıcalık, geleneksel satın alma modeli mevcut tek seçenek olduğunda tamamen bilinmiyordu. Ve bu, her bakımdan, her türlü çevrimiçi pazarlama için parlak bir gelecek öngörenleri haklı çıkaran nihai faktör gibi görünüyor.

Yazı Neden çevrimiçi bir kampçı satın almak, şahsen yapılan bir anlaşmadan daha karlı ve tatmin edici olabilir? ilk olarak ortaya çıktı Gizli Dünya.

[ad_2]

Kaynak
[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası