Microsoft yeni Sürdürülebilirlik Direktörü olarak atandı

28

[ad_1]

Bu haberi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum: Melanie Nakagawa Ocak ayında Microsoft’a yeni Sürdürülebilirlik Direktörü olarak katılacağız. Kurumsal Başkan Yardımcısı olarak doğrudan bana rapor veren Melanie, Microsoft’taki ekiplerle iş ortaklığı yapacak ve şirket genelindeki çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarımızda liderlik rolünü üstlenecek.

Melanie, sürdürülebilirlik yolculuğumuza devam ederken hayati önem taşıyacak olan politika, iş ve teknoloji bağlantı noktasında neredeyse yirmi yıllık çevresel sürdürülebilirlik deneyimini Microsoft’a getiriyor. En son Beyaz Saray’daki Ulusal Güvenlik Konseyi’nde Başkan’ın Özel Asistanı ve İklim ve Enerji Kıdemli Direktörü olarak görev yaptı ve ABD hükümetinde üstlendiği çeşitli rollerden biri oldu. Beyaz Saray’da Melanie, uluslararası ve yerel iklim girişimlerinin yanı sıra Ukrayna’daki savaşa uluslararası enerji tepkisini de içeren enerji konularında liderlik rolü oynadı.

Melanie Nakagawa kafa vuruşu
Melanie Nakagawa

Bu, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki büyüme aşamasındaki şirketlerle çalışan iklim teknolojisi odaklı bir özel sermaye firmasının iklim stratejisi direktörü olmak da dahil olmak üzere Melanie’nin önceki çalışmalarına dayanıyordu. Ayrıca kar amacı gütmeyen ve akademik sektörlerde çevre ve enerji politikası ve düzenleyici konularda deneyim kazanmaktadır.

Melanie, kritik bir zamanda Microsoft’a katılır. Ocak ayı, 2030 yılına kadar karbon negatif olacak ve 2050 yılına kadar tarihsel karbon emisyonlarımızı ortadan kaldıracak iddialı iklim hedeflerimizin üçüncü yıldönümünü kutlayacak. İlerlememizden memnun olsam da, ivmemizi hızlandırmalı ve iklimle ilgili çalışmalarımızı daha da genişletmeliyiz.

Bu aciliyet, dünyadaki iklim sorunlarının mevcut durumunu yansıtıyor. Geçen ay Mısır’daki Birleşmiş Milletler COP27 iklim konferansında küresel liderlerle bir araya geldiğimde gördüğüm gibi, dünya karmaşık ve ayıltıcı bir zorlukla karşı karşıya. Birleşmiş Milletler Çevre Programı’nın Ekim ayında yıllık raporunda bildirdiği gibi Emisyon Açığı raporuMevcut ulusal iklim planları, dünyanın iklim hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyulacak şeylerin gerisinde kalmaktadır.

Ve BM Genel Sekreteri António Guterres olarak COP27’de dedi, “iklim değişikliğinin ölümcül etkileri burada ve şimdi.” Bu, dünyanın sadece yüzyılın ortasına kadar Net Sıfır ekonomisi hedefine doğru daha fazla zorlamaması gerektiği anlamına gelir, aynı zamanda savunmasız nüfusların değişen bir iklime sahip bir dünyaya uyum sağlamasına yardımcı olmak için özellikle Küresel Güney’de hızlı ve agresif bir şekilde hareket etmelidir.

Bu zorlukların büyüklüğü göz önüne alındığında, ilerleme arayışı önümüzdeki yıllarda ve on yıllarda olağanüstü yenilikler gerektirecektir.

Ve her ay yeni öngörülü çalışmalar getiriyor gibi görünse de, Mısır’da iyimserlik için de bir neden buldum. Örneğin, küresel olarak yaklaşık 4.000 şirket şimdi kendilerini iklim vaatlerinin peşinde koşmaya adadı. Ve dünya, COP27’de ana tema olan iklim taahhütlerinin uygulanmasına odaklandıkça, işletmelerin oynayacakları giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Bu, COP27’de, Amerika Birleşik Devletleri’nin İklim Özel Temsilcisi John Kerry’nin, geçen yıl Dünya Ekonomik Forumu ile başlatılan Birinci Taşıyıcılar Koalisyonu’nun açıklanmasıyla cesur bir şekilde sergilendi. 65 şirkete ulaştı birlikte daha hızlı çalışmaya ve hareket etmeye adanmıştır.

Özellikle Microsoft gibi bir şirket için, dünya kuruluşlarının teknoloji yoluyla yenilik yapmasına yardımcı olmaya odaklandığımızdan, iklimle ilgili rolümüz daha net olamazdı. Bulut tabanlı dijital hizmetler, verilerin daha iyi kullanımı ve yapay zekadaki hızlı ilerlemeler, her kuruluşun dünyanın iklim ve enerji ihtiyaçlarını karşılamada daha fazla ilerleme kaydetmesine yardımcı olmak için yeni fırsatlar yaratacaktır.

Bu, Eylül ayında BM Genel Kurulu toplantılarında bir şirket olarak başlattığımız ve Melanie’nin şimdi liderlik edeceği üç katlı sürdürülebilirlik misyonuyla doğrudan bağlantılıdır.

İlk olarak, gezegenin biyolojik çeşitliliğine katkıda bulunurken bir şirket olarak karbon negatif, su pozitif ve sıfır atık olma taahhütlerimizi 2030 yılına kadar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Melanie’nin liderlik ettiği ekip, uluslararası çapta çevre bilimcilerini içeriyor ve Microsoft’un çalışmalarının mevcut en iyi bilime dayanmasına yardımcı olacaklar. Çevresel Sürdürülebilirlik operasyonları ekibi, şirketin iç ve operasyonel hedeflerine ulaşmak için Microsoft’un Finans ekibi ve şirket genelindeki iş ve sürdürülebilirlik uzmanlarıyla her zamankinden daha fazla ortaklık kuracak.

Tüm bunlar, Microsoft’taki son ve önemli adımlar üzerine inşa edilecektir. Bunlar arasında yeni bir inşaatın inşası da yer alıyor. Termal Enerji Merkezi R’miz içinedmond kampüsü, Silikon Vadisi kampüsümüz için Net Sıfır su sertifikası arayışı ve Singapur ve Chicago’daki 4. ve 5. Dairesel Merkezlerimizin açılışı yoluyla Sıfır Atık operasyonlarına yönelik en son adımlarımız. Bunlar, veri merkezlerimiz için küresel yenilenebilir enerji yatırımlarımızı ve Microsoft’u en büyük karbon giderme alıcısı dünyada.

İkincisi, inovasyonu hızlandıracağız ve müşterilerimizin ve ortaklarımızın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak teknolojiyi sunacağız. İlk Çevre Direktörümüz Lucas Joppa gibi, Melanie de Microsoft’taki liderleri birlikte çalışmak ve birbirlerinden öğrenmek üzere bir araya getirmek için benimle birlikte çalışacak. İyi haber şu ki, sürdürülebilirlik Microsoft’ta önemli bir takım sporu haline geldi ve Microsoft’tan Elisabeth Brinton ve Darryl Willis de dahil olmak üzere ürün geliştirme, pazarlama ve satış için üst düzey liderler sürdürülebilirlik ve enerji çözümlerimizle işlerini dönüştürmek için müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla el ele çalışıyor. Her çeyrekte Sürdürülebilirlik için Microsoft Bulut’u güçlendiriyor, yetenekler ekliyor ve dünyanın ihtiyaç duyduğu yeni nesil, bulut tabanlı sürdürülebilirlik veri ekosistemine yatırım yapıyoruz. Tüm bunlar, Microsoft Bulut’taki daha geniş inovasyon yelpazesiyle ve dünyanın en büyük veri merkezi operasyon dizilerinden birinde kendi iklim ve yenilenebilir enerji yeniliklerimizle yakından bağlantılıdır.

Üçüncüsü, küresel sürdürülebilirlik ilerlemesi için kritik olan daha geniş toplumsal etkinleştirme faktörlerini teşvik etmek için hükümetler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve işletmelerle ortaklık kuracağız. Bu, Melanie ve ekibinin yardım etmek için öncülük edeceği mevcut ve yeni girişimleri içerir:

  • Birleşmiş Milletler ve Küresel Güney genelinde de dahil olmak üzere iklimle ilgili verilerin ve daha güçlü AI’nın kullanımını genişletmek;
  • Yeni ve yenilikçi iklim, enerji ve sürdürülebilirlik yasalarını, politikalarını ve düzenlemelerini ilerletmek;
  • Karbon emisyonları için güvenilir, birlikte çalışabilir ve küresel olarak uyumlu ölçüm muhasebe ve raporlama sistemlerini destekleyin;
  • İklim ve sürdürülebilirlik çözümleri için yeni pazarlar oluşturmak İklim İnovasyon Fonu ve karbon giderme alımları; ve
  • Hem uzmanlaşmış sürdürülebilirlik rolleri hem de sürdürülebilirlik akıcılığı gerektirecek şekilde gelişecek mevcut işler için gereken beceri ve yeteneklerin geliştirilmesine ve desteklenmesine yardımcı olun.

Bu üç sürdürülebilirlik misyonu, bir şirket olarak gelecekteki sürdürülebilirlik çalışmalarımıza rehberlik edecek üç ilkeye dayanmaktadır.

Birinci, olduğuna inanıyoruz ki erdemli döngü bu üç görevi birbirine bağlıyor. Her görevdeki ilerleme, bir sonrakini takip etme yeteneğimizi güçlendirmeye yardımcı olur. Bu anlamda, üçü de birbiriyle ilişkili ve birbirine bağımlıdır.

SaniyeSektörler arası çabaların sürdürülebilirlik ilerlemesi için vazgeçilmez olacağına inanıyoruz. Dünyadaki hemen hemen tüm büyük sorunlarda olduğu gibi, üç ayaklı bir tabureye ihtiyacımız var: iş, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hükümetler. İşletmelerin, özellikle iklim, enerji ve dijital teknoloji ve ürün inovasyonu söz konusu olduğunda, inovasyonda oynayacakları benzersiz bir role sahip olduklarına inanıyoruz. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar, genellikle iş sektöründen gelen yenilikleri kullanarak, yeni toplumsal çözümleri kuluçkaya yatırmada genellikle en iyisidir. Ve hükümetler, hem kamu bütçeleri hem de yasama ve düzenleme gücü aracılığıyla başka kimsenin yapamayacağı şekilde ölçeklendirmek için çözümler getirebilirler. Bölünmüş bir dünyada bile, gezegenin sürdürülebilirlik zorlukları hepimizin bir araya gelmesini gerektiriyor.

NihayetMicrosoft’ta (ve bu konuda dünyada), çevresel sürdürülebilirlik yaptığımız hemen hemen her şeye aşılanıyor ve başarımız bir komuta ve kontrol sistemini yönetmek yerine bir matriste gezinmeyi gerektiriyor. Melanie ve liderlik edeceği Çevresel Sürdürülebilirlik ekibi, Microsoft genelinde bir dayanak noktası görevi görerek herkesi bir araya getirmeye ve şirket adına herkese açık bir şekilde konuşmaya yardımcı oluyor. Bu, kurumsal ekiplerimizin erişilebilirlik, dijital güvenlik, gizlilik, insan hakları ve sorumlu yapay zeka dahil olmak üzere çeşitli diğer alanlarda oynadığı rol gibidir. Öğrendiğimiz gibi, başarı ve başarısızlık arasındaki fark her zaman büyük bir şirkette ve daha da büyük bir dijital ekosistemde ekip olarak etkili bir şekilde çalışma yeteneğimizi ortaya çıkarır.

Tüm bu alanlarda ve daha fazlasında yetenekli liderleri güçlendirmeye, onlarla çalışmaya ve desteklemeye yardımcı olmak genellikle benim rolüm ve ayrıcalığımdır. Sorunların hiçbiri kolay değil. Ve çevresel sürdürülebilirlik zorlukları çoğundan daha zor olabilir.

Melanie Nakagawa’nın, gezegenin sürdürülebilirliğini ele alırken şirketimizdeki birçok yetenekli insana liderlik etmeye yardımcı olacağı için heyecanlıyım.yetenek ihtiyaçları. Ve onu desteklemeyi dört gözle bekliyorum!

Yazı Microsoft yeni Sürdürülebilirlik Direktörü olarak atandı appeared first on Resmi Microsoft Blogu.

[ad_2]

Source link

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası