Maybelline Kampanyası Online Oyunlarda Cinsiyetçiliğe Işık Tutuyor

16

[ad_1]

Maybelline New York tarafından hazırlanan yeni bir kampanya, erkek oyuncuların kadın gibi görünmeleri durumunda çevrimiçi bir maçta nasıl muamele göreceklerini görmek için bir sosyal deney yürüterek video oyununda cinsiyete dayalı tacizi hedefliyor.

Video, Maybelline’in Brave Together zihinsel sağlık girişiminin bir parçası ve Gözlerinden başlığını taşıyor. Video, kadın oyun etkileyicileri Luminumn ve PaladinAmber ile sesli sohbet ile çevrimiçi oynama deneyimleri hakkında konuşuyor, erkek oyuncular JoelBergs ve DrewD0g’nin ses modülasyonu ve kadın sunum yapan oyuncu profilleriyle oynayarak kendileri için deneyimlemelerini sağlamadan önce.

En başından beri, Joel ve Drew, alışkın olduklarından farklı bir deneyime sahipler, birden fazla oyuncu konuşmalarını duyar duymaz maçı terk ediyor. Yeni bir oyuna yüklendikten sonra, başka bir oyuncunun “orospu ağzını kapat” demesi uzun sürmez, diğer tacizler “lavaboya geri dön” ve “bana baba de” önerisi de dahil olmak üzere iki etkileyiciye yöneltilir. İki oyuncu ayrıca Maybelline’in videosu için neredeyse tamamen kandırılmış bir dizi cinsel “öneri” alıyor.

Maybelline, kadın kimlikli oyuncuların% 83’ünün “çevrimiçi oyun oynarken doğrudan saldırgan davranış veya dil deneyimi ve/veya gözlemlendi.” Video, tüm oyuncuların bu tür bir tacize maruz kaldıklarında “konuşmaları ve birbirlerine yardım etmeleri” için bir çağrı ile sona eriyor.

Maybelline, çevrimiçi oyunlarda bu konuya dikkat çekmeye çalışırken benzersiz değil. Son zamanlarda, Twitch yayıncısı SteffyEvans, çevrimiçi oyunlarda cinsiyete dayalı tacizi dile getirerek, birisi ona oyunda her söylediğinde sandviç yapmak için kendine bir meydan okuma belirleyerek ve cinsiyetçi yorumun hala çevrimiçi maçlarda ne kadar atıldığına dikkat çekerek seslendi.

[ad_2]

Kaynak : GameSpot – Game News
[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası