in

MasterChef’te heyecan artıyor! Şef ceketini giyen ilk isim belli oldu

masterchef’te-heyecan-artiyor!-sef-ceketini-giyen-ilk-isim-belli-oldu

• 04 Ocak 2022 – 08:52 • Son Güncelleme:

Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye, 3 Ocak Pazartesi akşamı 148’inci bölümüyle ekranlara geldi. MasterChef’te son beşe kalan Tahsin, Sergen, Hasan, Dilara ve Eren, artık takım oyununun olmadığı yarışmada bireysel olarak tezgah başına geçti. İlk olarak konuk şef Yılmaz Öztürk’ün yemeğinin yapıldığı yeni bölümde; bir de yaratıcılık oyunu oynandı. Gecenin sonunda MasterChef’te finalistleri temsil eden şef ceketini ilk giyen isim açıklandı.

• 04 Ocak 2022 – 08:52 • Son Güncelleme:

1

Jüri koltuğunda Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu yarışmada büyük final öncesi son turlar başladı. Takım oyunlarının sona erdiği dönemde; yarışmacılar artık bireysel olarak mücadele edecek.

2

Dört gün boyunca ikişer oyunun oynanacağı MasterChef’te, her gün bir konuk şef gelecek ve sonrasında bir de yaratıcılık etabı oynanacak. Ardından ceketler birer birer sahibini bulacak.

3

Dün akşam 148’inci bölümüyle ekranlara gelen MasterChef’te ilk oyunda Şef Yılmaz Öztürk konuk oldu. Şef Öztürk, oyun öncesinde özel tarifinin detaylarını verdi. Yarışmacılar, verilen sürede şefin tabağına en yakın şekilde hazırlamaya çalıştı.

4

Süre sonunda Tahsin, Sergen, Hasan, Dilara ve Eren’in tabakları; dört şef tarafından on üzerinden yapılan puanlama ile değerlendirildi. Şeflerin değerlendirmeleri sonucunda ilk turda Tahsin 30, Sergen 29, Hasan 28, Dilara 26, Eren 25 puan aldı.

5

MasterChef’te günün ikinci oyunu yaratıcılık oyunu oldu. Yarışmacılar, verilen çekirdek çeşitlerinde oluşan esas ürünler ve yanına market alışverişi ile aldıkları malzemeler ile yaratıcı bir tabak çıkarmaya çalıştı. Ardından tadım yapan şefler, yine 10 üzerinden puan verdi.

6

Gecenin sonunda 52 puan alan Sergen birinci, 49 puan alan Dilara ve Tahsin ise 2. ve 3’lüğü paylaştı. Eren ve Hasan ise 42 puanda kaldı. MasterChef’in sevilen yarışmacılarından Sergen, finalistleri temsil eden şef ceketini giyen ilk isim oldu.

7

Yarışmaya şeflerin seçimiyle yedeklerden giren Sergen Özen’e şef ceketini ise kendisini ana kadroya çağıran jüri üyesi Danilo Zanna giydirdi.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

masumlar-apartmani-bu-aksam-yeni-bolum-yok-mu-neden-yok?-masumlar-apartmani-yeni-bolum-ne-zaman-yayimlanacak?

Masumlar Apartmanı bu akşam yeni bölüm yok mu neden yok? Masumlar Apartmanı yeni bölüm ne zaman yayımlanacak?

pinar-altug-paylasti,-demet-akalin’dan-yorum-geldi

Pınar Altuğ paylaştı, Demet Akalın’dan yorum geldi