in

MasterChef kim elendi? İşte MasterChef Türkiye’de elenen yarışmacı

masterchef-kim-elendi?-iste-masterchef-turkiye’de-elenen-yarismaci

• 03 Ocak 2022 – 07:49 • Son Güncelleme:

MasterChef Türkiye 2021 yarışmasında eleme heyecanı ekrana geldi. Yarışmada üç eleme adayı, iki aşamadan oluşan turda iki farklı tabak çıkardı. İlkinde kestane ile yaratıcı tabaklar yapan ikincisinde ise Somef Şef’in tabağını yapan yarışmacılar arasından bir kişi veda etti. İşte, MasterChef’ten elenen isim…

• 03 Ocak 2022 – 07:49 • Son Güncelleme:

1

Kırmızı ve mavi takım olarak hafta içinde son kez mücadele eden isimler arasından üç kişi eleme potasına gitmişti. Bu üç kişi arasından bir isim 2 Ocak gecesi yarışmaya veda etti. Hasan, Burcu ve Tahsin potada olan üç yarışmacı olarak eleme gecesi kestane ile yaratıcı tabak çıkardı ve ardından uskumru dolması yemeği yapıldı. MasterChef jürisi ise yemekleri oylayarak yarışmadan ayrılacak ismi netleştirdi.

2

2 OCAK MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef’te son kez takım oyunları gerçekleşti. Haftanın sonunda üç isim potaya gitti. Hasan, Burcu ve Tahsin, pazar akşamı iki aşamalı eleme turunda ilk olarak kestane ile yaratıcı tabak çıkardı. Burcu 10 ile en düşük puanı aldı. İkinci aşamada da uskumru dolması yapıldı. İkinci yemeğin puanlamasında Tahsin 45 puanla potadan kurtulan ilk isim oldu. Burcu 27 puanda kaldı, Hasan ise 36 puanla ikinci oldu. Yarışmaya veda eden Burcu oldu. 

3

‘EN ÇOK YEMEK YAPAN YARIŞMACI’

Somer Şef yaptığı açıklamada, “Burcu 11 pota, 35 dokunulmazlık takım oyunlarında yemeği en çok kazanan yarışmacı, takım oyunlarında en çok yemek yapan yarışmacı. Herkes burada çok mücadele ediyor. Çok mücadelenin MasterChef’teki adı gerçekten Burcu. Yarışmamıza heyecan, inanılmaz bir seviye kattın.” dedi.

4

Mehmet Şef ise “Vermiş olduğun mücadele, mertliğin, duruşun, aldığın başarılar şu anda 6’da gitmen senden hiçbir şey eksiltmez. Bu yıla damga vurmuş bir yarışmacısın. Mesleki olarak söyleyecek olursak sen işini kurmuş insansın. Seninle iyi ki tanıştık.” açıklamasında bulundu.

5

Elendiğini öğrendikten sonra açıklama yapan Burcu şu ifadeleri kullandı: ”Aslında buraya şampiyon olmak için geldim ama en büyük amacım pijamayla evden çıkan Burcu’nun neler başardığını göstermekti. Gerektiği zaman 32 saat çalıştım, kilom kadar kasalar çalıştım, uyumadan eğitimleri aldım. İçimdeki aşka ve tutkuya güvendim. Kendimden hiç ödün vermedim. Burada kaybetmiş olabilirim ama hayat bana her zaman kazandığımı gösteriyor. Gerçekten burada çok psikolojik sorunlar yaşadım. Ben evden çıktığımda 16 yaşımdan beri mücadeleyi veriyorum. Size çok teşekkür ediyorum.

6

Benim için bu başlangıç. Ben her sonda kendim için başlangıç çıkardım. Bugün kaybetmiş olabilirim ama ben buradan çok şey kazandım. Dünya beni konuşana kadar hiç durmayacağım, savaşmaktan vazgeçmeyeceğim.”

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

dogal-yildiz

Doğal Yıldız

fatma-girik-yeni-yili-hastanede-karsiladi

Fatma Girik yeni yılı hastanede karşıladı