Marakeş’i keşfetmek ister misiniz? Bunu deneyimlemenin binlerce yolu vardır. Marakeş’te nasıl yaşamayı seçerseniz seçin, kesinlikle yanınıza biraz Marakeş alacaksınız, sürprizlerle dolu bir yer!
Sayısız pazarı, bahçesi, sarayı ve camisi ile sizi büyüleyecek. Kırmızı şehir olarak da bilinen Marakeş, Fas Krallığı’nda Kazablanka, Fes ve Tangiers’den sonra dördüncü büyük şehirdir.
Bir şehirden daha fazlası olan Marakeş, misafirlerini yüzyıllardır açık kollarla nasıl karşılayacağını bilen, karşılamanın tarihi ve tadı ile cilalanmış bir incidir. Şehir iki ayrı bölüme ayrılmıştır: yeni (veya modern) şehir çok sayıda otel kompleksi, lüks dükkanlar, bankalar, çay salonları ve kahve terasları ve medine veya tarihi şehir (on kilometrelik muhafaza) vardır, karavanların develerini gıda maddeleriyle doldurduğunu hayal etmek kolaydır,

araçlar ve zanaatÇarşılar, gezginlerin beklediği her şeyi sunar: renkler, ambiyanslar, kokular, gülümseyen ve misafirperver yüzler. Marakeş, palmiye korusu ve minaresi ile tüm dünyada ünlü olan bu şehir, erkeklerin ve yerel folklorun olduğu gerçek bir canlı gösteridir. bir ortaçağ ortamında ustaca sahnelenmiş. Birçok anıt ve kaliteli müze ile etkileyici bir kültürel miras. Bu sadece Sihir! Ekonomisi esas olarak turizm, ticaret ve el sanatlarına dayanmaktadır. Otel altyapısı son yıllarda hızla büyüdü ve şimdi lüks turizme doğru ilerliyor. Jemaa El Fna Meydanı tarafından da bilinir

, Almoravides’in amiral gemisi şehri 1070 civarında kurulur, aynı zamanda Marakeş’in popüler sanatları festivali, Marakeş Uluslararası Film Festivali, Marakeş’teki Sanatlar, Samaa Kutsal Müzik Festivali, Çağdaş Dans Festivali, Güneş Festivali: Ulusal Gençlik ve Müzik Festivali gibi büyük etkinlikler ve festivallerle de bilinir.