M12 yeni bir yola giriyor

26

[ad_1]

Satya Nadella ve Manny Medina
Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Satya Nadella, M12’nin portföy şirketlerinden biri olan Outreach’in kurucu ortağı ve CEO’su Manny Medina ile birlikte.

Yeni bir yıla başlarken, yaptığımız bazı heyecan verici değişiklikleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. M12 Serisi portföy şirketlerimize ve Microsoft’a daha iyi değer sunmak. Bu blog yazısını yazarken ChatGPT ile denemeler yaparken ve sonuçlarından etkilenirken, geleneksel, insani bir yaklaşıma karar verdim.

2022, başlangıç ve risk sermayesi ekosisteminde bazı istisnai oynaklıklarla genel olarak oldukça iyi bir yıldı. Uygulama hızına ve büyümeye verimliliğin üzerinde değer vermekten değerlemelerden, değerlemeler pandemi öncesi seviyelere geri dönerken verimlilik ve karlılığa yönelik yönlendirmeyle özeni ödüllendirmeye geçtik.

M12’nin kuruluşundan bu yana geçen altı yılda, yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz. 100 şirket, 15 tek boynuzlu at ve 6 halka arz dahil. Milyonlarca insan, kimlik sahtekarlığından korunmak, sağlık tesislerinin doğru hasta verilerine sahip olmasını sağlamak, işlerini daha iyi yapmalarına yardımcı olmak için öğrenmeye katılmak ve AI deneyimleri aracılığıyla görevlerini kolaylaştırmak için M12 portföy şirketlerinin ürün ve hizmetlerine güveniyor. Ekiplerle erken ortaklık kurduğumuzda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve A ve B Serisi girişimlerine yatırım yapmaya odaklanmaya devam edeceğiz.

Bununla birlikte, son 12 ay içinde startup’ların ve Microsoft’un yeni bir M12’ye ihtiyacı olduğunu fark ettik ve bu nedenle Microsoft’la sıkı sıkıya uyumlu daha odaklı bir yatırım stratejisi geliştirdik. Bu, bağlantılar, müşteriler ve portföyümüz için benzersiz avantajlar aracılığıyla olağanüstü değer yaratmamıza yardımcı oldu. Microsoft’a ve ağının gücüne daha fazla dokunduğumuz M12’nin “M” sine eğildiğimizi söyleyebilirsiniz.

Microsoft ile olan daha yakın bağlantımız, çalışmalarımıza odaklanıyor ve portföy şirketlerimizi büyümelerini hızlandıracak şekilde konumlandırıyor; bu, değişken makroekonomide gezinirken daha da kritik olduğunu kanıtlayan iki şey. Bu yaklaşım yeni misyonumuzun bir parçasıdır ve bunu gerçeğe dönüştürmek için ekibimize ek deneyimli yatırımcılar ve operatörler ekledik.

Yenilikçi erken aşama girişimleri oluşturmak ve beslemek için çalışmalarımıza devam ederken, hedefimiz şirketlerimizin bizimle kazanmalarını sağlayacak anlamlı ortaklıklara sahip olmalarıdır.

Tez odaklıyız ve portföy büyümesini desteklemek için Microsoft paydaşlarıyla uyumluyuz

Temel tez alanlarımız AI, bulut altyapısı, siber güvenlik, geliştirici araçları ve dikey SaaS’tır (perakende ve sağlık hizmetleri gibi alanlar). Bu alanlarda büyük şirketler gibi Yenilikçi, bir sağlık hizmetleri veri platformu ve At-BayBir siber sigorta platformu olan bu platform, ürün entegrasyonları konusunda Microsoft ile iş ortaklığı yapmakta, müşteri tabanını büyütmekte, ekosistemler oluşturmakta ve satış hareketlerimizde çekiş elde etmekte sıklıkla başarı elde etmektedir.

Ayrıca, otonom sistemlerde ve Web3, metaverse ve oyunlarda yenilik yapan şirketlere seçici olarak sınır yatırımları yapıyoruz. Bunlar, sektörün gelecekteki yönünü etkileme potansiyeline sahip olduğunu düşündüğümüz alanlardır ve onların da Microsoft ile daha derin bir bağlantıya sahip olmanın gücünü fark edebilmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Örneğin, Web3 çok dikkat ettiğimiz ve burada yenilik yapan şirketleri desteklemek için Microsoft ile ortaklık kurduğumuz yeni bir kategoridir.

Uzay ve ZamanBu alandaki en son yatırımlarımızdan biri, merkezi olmayan bir veritabanı şirketidir. Planları, müşterilerin büyüme hedeflerinin önemli bir itici gücü olan blok zinciri yerel verilerine erişmelerine, bunları yönetmelerine ve bunlara analiz çalıştırmalarına yardımcı olmak için Microsoft Azure ile bir tümleştirmeyi içeriyor. Her yerde bulunan bu yeni bilgi işlem çağında, kapsamlı Microsoft Azure bulut platformu ve sektör lideri kimlik ve güvenlik özellikleri, Web3 uygulamaları geliştirmek ve çalıştırmak için güvenilir bir hizmet kümesi sağlayarak Space and Time’ın Web3’te yeni ve gelişmiş kullanım örnekleri oluşturmasına olanak tanır.

Uzay ve Zaman ile yaptığımız çalışmalara ek olarak, tez odaklı yaklaşımımızın M12 portföyünde daha fazla değer yaratmaya yardımcı olduğunu gördük.

Paydaş katılımı ve tez odaklı yatırıma yönelik yeni yaklaşımımız, son aylardaki en büyük anını M12 GitHub Fonu. Microsoft şirketler ailesinin bir parçası olan GitHub, geliştiricileri güçlendirmekle ilgilidir. DevOps’un temel tez alanlarımızdan biri olmasıyla ortaklığımız, GitHub’ın platformunda gelişen gelecek vaat eden açık kaynaklı girişimlere yatırım yapmak için M12 tarafından yönetilen bir fon oluşturdu. CodeSee, geliştirici ekiplerinin kod tabanlarını görsel olarak anlamalarını sağlayan açık kaynaklı bir platform ve Arjantin, açık kaynak noGeliştiriciler için tification altyapısı, bu çabadan yararlanan ilk portföy şirketlerimizdir. Bu fonun kurulmasını, Microsoft, M12 ve portföyümüzün birlikte daha iyi olduğunun güçlü bir kanıtı olarak görüyoruz.

Değer sunmak için platformumuzun gücüne yaslanmak

Yeni başlayanlara farklılaştırılmış değer getirme hedefini gerçekleştirmek için, portföyümüzü daha iyi desteklemek için yeniden tasarlanan yatırım yaklaşımımızdan yararlandık. Yatırım ve işletme ekibi üyelerimiz artık bu alanlarda daha derin uzmanlık ve ortaklıklar geliştirmemizi sağlayan özel tez alanlarımızla uyumludur.

Her yatırımdan önce, ekleyebileceğimiz benzersiz değeri belirlemek için kendimize meydan okuyoruz. Bu taahhüdü yerine getirmek için, bugün ekibimizin yarısından fazlası portföy şirketlerimizin büyüme hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya kendini adamıştır. Bu destek, Microsoft’un CEO’su ve en üst düzey liderleriyle bir başlangıç vitrini şeklinde olabilir; portföy şirketlerimizi yeni müşterilerle tanıştırmak; bir portföy şirketine resmi olarak danışmanlık yapan üst düzey bir Microsoft yöneticisi; teknoloji işbirliklerini kolaylaştırmak veya ortak satış veya pazarlama faaliyetlerinde bulunmak. Durum ne olursa olsun, portföy şirketlerimize değer sunmak için her zaman yaratıcı çözümler bulmak için çalışıyoruz.

Aqua Güvenlik derin ürün işbirlikleri ve Azure dağıtımlarını hızlandırmak için ortak satış ve ortak pazarlama etkinlikleri dahil olmak üzere Microsoft ile çalışma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. Bu ilişkinin bir örneğinde Aqua, doğrudan Microsoft Azure Marketi üzerinden yazılım lisanslama ve satın alma olanağı sunarak müşterilerin Azure hizmetleri için mevcut satın alma yöntemlerini kullanmalarına olanak tanır. Bu çözüm, bulut uygulamaları için güvenli bir altyapı oluşturma sürecini basitleştirir ve Azure’da kapsayıcı dağıtan müşteriler, satın alma döngülerini hızlı bir şekilde tamamlamak için çözümü kullanabilir.

Aqua ve Microsoft, müşterileri bulut yerel teknolojileri konusunda eğitmek için ortaklaşa bir dizi bölgesel pazarlama programı yürüttü ve her iki şirketin yerel teknik kaynaklarıyla etkileşim kurma fırsatı sağladı. Aqua’nın kurumsal müşteri tabanı ve bulut dağıtımlarının ölçeği arttıkça, Microsoft’un bulut lideri olarak birincil konumu, başarılarının ayırt edici bir avantajıdır.

Bu tür bir işbirliği ve bunun gibi daha pek çok şey, inovasyonun itici gücü ve büyümeyi mümkün kılan bir unsur olabileceğimizden emin olmamızı sağlıyor. Portföy şirketlerimizi desteklemek için benzersiz bir yeteneğe sahip olduğumuz alanlara yatırım yaparak, önümüzdeki çalışmalarımız ve fonumuzun sağlayacağı teknoloji için parlak bir gelecek görüyoruz. Yaklaşımımızın girişimciler için neler yapabileceği konusunda heyecanlıyız ve 2023 ve sonrası için neler olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bize ulaşmaktan veya ekibimiz hakkında daha fazla bilgi edinmekten çekinmeyin. m12.vc. Teknolojinin geleceğini hızlandırmaya yardımcı olmak için her zaman ilginç şirketler ve ortaklarla bağlantı kurmaya çalışıyoruz.

Yazı M12 yeni bir yola giriyor appeared first on Resmi Microsoft Blogu.

[ad_2]

Source link

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası