in

Kim Milyoner Olmak İster’de şaşkına çeviren an! Yarışmacı çıkarma işleminde elendi

kim-milyoner-olmak-ister’de-saskina-ceviren-an!-yarismaci-cikarma-isleminde-elendi

• 08 Ocak 2022 – 08:05 • Son Güncelleme:

‘Kim Milyoner İster’ yarışmasına katılan oyuncu Elif Karagöz, üçüncü soruda basit bir matematik sorusu ile karşılaştı. Yanıttan emin olamayıp telefonla joker hakkını kullanan 26 yaşındaki yarışmacı, verdiği cevabın ardından elendi.

• 08 Ocak 2022 – 08:05 • Son Güncelleme:

1

ATV ekranlarında yayınlanan, sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu’nun yaptığı ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasına oyuncu Elif Karagöz katıldı. İlk iki soruyu kolaylıkla bilen 26 yaşındaki Karagöz, üçüncü soruda basit bir matematik sorusuyla yarışmaya veda etti.

2

ÜÇÜNCÜ SORUYA KADAR GELDİ

İki bin TL’lik baraj sorusunu geçtikten sonra Elif Karagöz’e 3 bin TL değerindeki “Üçün üç katından ikinin iki katı çıkartılırsa sonuç kaç olur?” sorusu geldi.

3

Şıklar ise şu şekilde verildi:

A: 1

B: 2

C: 5

D: 23

4

TELEFON JOKER HAKKINI KULLANDI

Vereceği cevaptan emin olamayan Karagöz, telefon joker hakkını kullanmak istedi. İnşaat mühendisi arkadaşını arayan Karagöz, cevabı garantiye alacağını düşündü.

5

Daha sonra arkadaşını dinleyerek “23” yanıtını veren yarışmacı, doğru cevabın “5” çıkmasıyla elendi. Genç oyuncu, sosyal medyada gündem oldu.

6

Sosyal medyada gelen yorumlardan bazıları şöyle:

“Üçün üç katını bilemeyip joker kullanan yarışmacıya karşı bakış açım…”

7

“Yarışmacının soruya cevap verememesine değil de, joker olarak aradığı İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu arkadaşının soruya yanlış cevap vermesine yandım..”

8

“9’dan 4’ü çıkaramayıp jokere sormak ve onun da çıkaramaması…”

9

“Telefon jokeri 3’ün küpü ve 2’nin karesi olarak anladı galiba yani 27-4=23 Zaten o 23 cevabını da muhtemelen şaşırtmaca olsun diye koymuşlar şıklara.”

10

TAKDİR TOPLADI

Öte yandan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun, ‘Kim Milyoner Olmak İster’e katıldı. Altun, yarışmadan elde edeceği geliri, öğrencilere burs olarak verilmek üzere Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı’na bağışlayacağını söyledi.

11

Sunucu Kenan İmirzalıoğlu, Prof. Dr. Altun’a, “Yarışacağımız ilk dekanımızsınız” yanıtını verdi. Altun’un, “Umarım ilk soruda elenmem” sözleri ise izleyenleri gülümsetti.

12

İstanbul, Ankara ve İzmir ile ilgili soruda takılan Altun, soruya yanlış cevap vererek elendi. 30 bin TL’nin sahibi olarak yarışmadan ayrılan dekan, izleyicilerden takdir topladı.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

aleyna-tilki:-mahallenize-gelmek-istiyorum

Aleyna Tilki: Mahallenize gelmek istiyorum

fulya-zenginer:-ayak-uyduramadi

Fulya Zenginer: Ayak uyduramadı