in

‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’in Hatay özel gösterimi yapıldı

‘kesisme;-iyi-ki-varsin-eren’in-hatay-ozel-gosterimi-yapildi

Hatay Valiliği Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Kesişme, İyi ki Varsın Eren’ filminin özel gösterimine; Hatay Valisi Rahmi Doğan, TRT Genel Sekreteri İbrahim Keleş, TRT Sinemalar Müdürü Faruk Güven, Başçavuş Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik, kardeşleri Arif Gedik, Neriman Kaya, oyuncular Rahman Beşel (Eren Bülbül), Emir Çiçek (Hasan Bülbül), Kemal Balibas (Fethi Sekin) ve senarist Mert Dikmen katıldı.

“TRT YÖNETİMİNE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Gösterim öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, bu toprakların şehit kanlarıyla vatan yapılmış bir toprak olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Ecdada, şehitlerimize, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. TRT büyük bir aile, milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkarmak için ciddi yatırımlar yapıyor. Filmleri destekliyor. Ben bu filmden dolayı da TRT yönetimine, ekibine şükranlarımı sunuyorum. Sanatçılara bu filmde göstermiş oldukları gayretten dolayı filmle özdeş tutmuş olmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Tabii burada en büyüklük Ferhat Başçavuş’un şehidimizin annesinde. O metanetle dimdik duruyor. Hiçbir zaman başını yere eğmedi. Ben tekrar Türk milleti adına tüm şehitlerimizin yakınlarına, annelerine, babalarına şükranlarımı sunuyorum. TRT’ye çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir organizasyonu ilimizde yapmış olmalarından dolayı.”

“HATAY’DA OLMAK ÇOK ANLAMLI”

Filmin Hatay’ın yiğit evladı Ferhat Astsubay ile yine Karadeniz’in yiğit delikanlısı Eren Bülbül’ün kesişme noktasını hikâye edindiğini ifade eden TRT Genel Sekreteri İbrahim Keleş, şu ifadeleri kullandı:

“Bu toprakların cesur kahraman yiğitlerinin hikayelerini beyaz perdeye aktarmanın mutluluğunu yaşamış oluyoruz. Bu bağlamda bugün Hatay’da olmak çok anlamlı. Bu kahramanlardan birisi Ferhat Gedik astsubayımızın ailesi için aslında burada özel bir gösterim gerçekleştiriyoruz. TRT, bu bağlamda hem Ferhat Gedik hem Eren Bülbül’ün destansı duruşlarını tüm Türkiye’yle birlikte on ülkeyle paylaşıyor. Şu anda Türkiye ve dünyanın diğer on ülkesinde toplam bin salonda gösterimde. Bu bağlamda da bugün biz Hatay’da bu özel gösterimi yapmaktan TRT adına mutluyuz. Ssayın valimize de teşekkür ediyorum. Yine astsubayımızın Ferhat Gedik’in annesi, kıymetli aileleri de burada beraberler. Onlara da teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

hayvan-asilarinda-yurt-disindan-tedarik-yavasladi:-uzmanlardan-panlokopeni-uyarisi

Hayvan aşılarında yurt dışından tedarik yavaşladı: Uzmanlardan panlökopeni uyarısı

yukaridaki-tehlike-(skyline)-filmi-konusu-ve-oyuncu-kadrosu!-yukaridaki-tehlike-filmi-kac-yilinda-vizyona-girdi?

Yukarıdaki Tehlike (Skylıne) filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Yukarıdaki Tehlike filmi kaç yılında vizyona girdi?