in

‘Keanu Reeves, Matrix gelirinin yüzde 70’ini bağışladı’ iddiası asılsız çıktı

‘keanu-reeves,-matrix-gelirinin-yuzde-70’ini-bagisladi’-iddiasi-asilsiz-cikti

Dünyaca ünlü oyuncu Keanu Reeves, geçtiğimiz haftalarda Matrix’ten kazandığı 14 milyon doları, kanser hastaları için ilaç üreten ve tedavi geliştiren bir merkeze bağışladığı iddialarıyla gündeme gelmişti.

MENAJERİ AÇIKLADI

Ancak ünlü oyuncu, Matrix gelirini kanser araştırmalarına bağışladığı haberlerini yalanlandı. Reeves’in menajeri de “Hikaye gerçek değil. Keanu Reeves maaşının %70’ini bir hayır kurumuna bağışlamadı” şeklinde açıklama yaptı.

Öte yandan Reeves’in ilk Matrix filminden beri kız kardeşinin aynı hastalıkla mücadele etmesi sebebiyle kurduğu, yine kanser çalışmaları yürüten ve hayırlar yapan adı gizli bir kurumu var. İsminin kurumla beraber anılmasını istemeyen Reeves, sadece kurumun işini yapmasını istiyor.

DAHA ÖNCE YAPTIĞI YARDIMLAR

Keanu Reeves yıllardır gizlice yaptığı bağış ve yardımlarla gündemde. Özellikle çalışma arkadaşları oyuncunun bonkörlüğünü ve alçak gönüllülüğünü övmekten geri durmuyor. İşte Reeves’in hakkında daha önce ortaya çıkan bazı bağış ve yardım haberleri…

KAZANCINI EKİBE DAĞITTI

Matrix’den kazandığı 114 milyon doların 80 milyon dolarını, özel efekt ve makyaj personeline vererek bu daha önce kanıtlamıştı. Çünkü ona göre, kendisinden daha büyük ve önemli bir rol oynamışlardı.

BÜTÇESİNDEN KESİNTİ YAPTI

Yedek Oyuncular ve Şeytanın Avukatı filmlerinde çalışırken, Gene Hackman ve Al Pacino gibi oyuncuların onlara katılması için kendi bütçesinden gönüllü olarak kesinti verdi.

2009 yılında ‘5 ya da 6 yıldır çalışan gizli bir kurumum var. Birçok çocuk hastanesine ve kanser çalışmalarına yardım ediyor’ şeklinde açıklamıştı. Ayrıca, ailesinin ekonomik sıkıntılar yaşadığını öğrendiği, Matrix’deki bir set çalışanına yardım ettiğini de çoğu kişi biliyor.

METRO KULLANIYOR

Yaklaşık 350 milyon dolarlık bir serveti olmasına rağmen, düzenli olarak metroyu kullanırken görüntüleniyor.

SAAT DAĞITTI

‘John Wick 4’ filminin çekimlerini tamamlayan yıldız oyuncu Keanu Reeves ekibe saat hediye etti. Saatin tanesinin  9 bin dolar (Yaklaşık 86 bin TL) olduğu ortaya çıktı. 

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

nilperi-sahinkaya’dan-dua-lipa-aciklamasi

Nilperi Şahinkaya’dan Dua Lipa açıklaması

nur-surer:-sokakta-‘aman-kizina-iyi-davran’-diyorlar

Nur Sürer: Sokakta ‘Aman kızına iyi davran’ diyorlar