Kapı bekçisinden yenilikçiye: Finans ekipleri stratejik inovasyonu teşvik etmek için teknolojiyi nasıl kullanıyor?

31

[ad_1]

Finans Direktörü (CFO) ve finans ekipleri genellikle bir kuruluşun uyumlu olmasını ve uzun vadeli finansal sağlık için sorunsuz çalışmasını sağlamaya yardımcı olan mali görevleri (muhasebe, giderler ve finansal planlama) ile tanınır. Son birkaç yılda, finans ekiplerinin rolü, inovasyonu teşvik etmeyi de içerecek şekilde büyük ölçüde gelişti. Pandemi sırasında CFO rehberliği, gelir ve giderleri yakından izleyerek ve zaman zaman zor iş kararları alarak kuruluşların çalışmaya devam etmesini sağlamak için kritik öneme sahipti. Şimdi, bu ekiplerden fütürist olmak ve dönüşümde öncü bir rol oynamak için rollerini genişletmeleri isteniyor.  Bu evrim hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft, finansın geleceğine ilişkin bakış açılarını öğrenmek için ABD finans liderleriyle bir anket gerçekleştirdi.

Microsoft’un yeni Geleceğin Ekonomik Muhafızları Raporda, finansal ekiplerin ve liderlerin bugün nasıl çalıştıklarını, karşılaştıkları zorlukları ve teknolojinin günlük yaşamlarındaki rolünü inceledik. Gördüğümüz şey, CFO’ların ve ekiplerinin yeni, acil bir direktifle karşı karşıya olduklarıdır: stratejik inovasyon arasında doğru dengeyi kurarken, kuruluşlarının uzun vadeli finansal sağlığını korurken – hepsi belirsiz bir ekonomik ortamda.

Doğru dengeyi yakalamak: Ekonomik koruyucu ve inovasyon itici gücü
Araştırmamızda, çoğu finans liderinin kendilerinden çelişkili hedeflere ulaşmalarının istendiğini düşündüklerini ortaya çıkardık – inovasyonun hızını hızlandırmak, aynı zamanda marka güvenini sağlamak ve riskleri azaltmak. Kısa vadeli kar ve uzun vadeli vizyon ve kurumsal amaç sağlamak için hem maliyetleri düşürmeli hem de büyümeyi artırmalıdırlar. Riskten kaçınan rakipler olarak ünlerine rağmen inovasyonFinans liderlerinin %79’u, gelecekteki ihtiyaçları karşılamak için iş inovasyonuna sahip olma ve kuruluş genelinde dönüşümü güçlendirmede önemli bir rol oynamaları gerektiğine inanıyor. Artık CFO’lar ve ekipleri her zamankinden daha fazla dönüşüme ve geleceğe odaklanıyor.

Bu evrimi yakın işbirliği içinde olduğumuz müşterilerde zaten görüyoruz. Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun (LSEG) CFO’su Anna Manz’ın rolü, performans yönetiminin ötesine geçiyor ve büyük stratejik kararları vermek için verimli bir işlev yürütüyor. En son bu dahil LSEG’nin Microsoft ile işbirliği finansal piyasaları yeni nesil veri, analitik ve çalışma alanı çözümleriyle güçlendirmek. LSEG’nin müşterilerle nasıl çalışabileceğini ve ürünleri farklı şekilde nasıl geliştirebileceğini düşünmesi zordur ve finans da dahil olmak üzere işlevler arası bir ekibin fırsatın ölçeğini ve yürütme yeteneğini anlaması çok önemlidir. LSEG’nin benzersiz finansal veri ve analiz derinliği ile finansal hizmetler hakkındaki derin bilgisini, Microsoft’un teknolojisi ve gömülü Microsoft ofis iş akışıyla bir araya getirmek, finansal hizmetler sektöründe kritik bir dönüşüm sağlamak için muazzam bir fırsat yaratır.

Yapay zeka ve otomasyon ile çalışan memnuniyetini artırın
Finans ekiplerinden her zamankinden daha fazla üstlenmeleri istenirken, insan kaynaklarında artan artışlar görmüyorlar. Otomasyon ile bir kuruluşun en önemli varlığı olan çalışanları arasındaki dengeyi yakalamak, finansın geleceği için anahtardır. Daha azıyla daha fazlasını yapmak, zaten vergilendirilmiş bir işgücüne aşırı yük getirmekle ilgili değil, insan yeteneklerini otomasyonla artırarak çalışanların işlerini ileriye taşımalarını sağlamakla ilgilidir. Yüzde seksen iki Finans liderleri, yapay zeka ve otomasyonu, kuruluşlarının stratejik hedeflerini desteklemek için ekiplerinin rolünü geliştirmeye yardımcı olmak için çok önemli buldu. Yapay zeka ve otomasyonun uygulanması, finans ekiplerinin iş stratejisini ve modernizasyonu yönlendiren işlere odaklanması için değerli zaman kazandırabilir.

Finans profesyonelleri daha zor değil, daha akıllı çalışmanın daha fazla yolunu ararken, düşük kodlu otomasyon araçları BT engellerini ortadan kaldırır. Otomasyon ve yapay zeka ile güçlendirilmiş insanlar daha bağlantılı, işbirlikçi ve daha stratejik işlerin üstesinden gelmeye hazırdır.

Beklenmedik durumlarla yüzleşirken çeviklik ve yenilik çok önemlidir
İş çevikliği çok önemlidir ve finans ekipleri değişen pazarlara ayak uydurmak için çabalarını iki katına çıkarmaktadır. Kurumsal sağlık, çevik, veri odaklı karar vermeyi kolaylaştıran bağlı verilere, verimli süreçlere ve eylem odaklı içgörülere giderek daha fazla bağımlı hale gelmiştir.

Microsoft’un Geleceğin Ekonomik Muhafızları raporda şu tespitler yer aldı: Finansal liderlerin %88’i kuruluşlarının verilerinden bunalmış hissediyor. Bu ihtiyacı karşılamak için, Microsoft birçok şeyin ilkini duyuruyor.Dynamics 365 Finance’deki w özellikleri: İş performansı analitiği bu da finans profesyonellerini daha hızlı raporlama ve analitik ile donatarak güçlendirir. Bu yeni özellik, birden fazla iş iş akışındaki verileri kullanımı kolay bir arayüzde merkezileştirerek finansal raporlamayı kolaylaştırır. Common Data Service tarafından desteklenen bu özellik, kullanıcıların kişiselleştirilmiş raporlar oluşturup paylaşmalarına ve kritik finansal bilgilere neredeyse gerçek zamanlı olarak güvenli bir şekilde erişmelerine olanak tanır. Gelişmiş görünürlük sayesinde, finans ekipleri bilinçli kararlar alabilir ve iş liderlerine zamanında finansal bilgiler sağlayabilir.

Ancak bu ürün ilerlemesi, müşterilerimizin ortaklığı olmadan yapılamazdı. Robert WaltersKüresel bir işe alım ve yetenek yönetimi şirketi olan şirket, yenilikçi teknoloji ve çevikliğin CFO’ların işlevler arası güçlü ortaklıklar ve dijital dönüşüm sağlamasına nasıl yardımcı olduğunun en iyi örneğidir. Robert Walters, pandemi sırasında tüm finans platformlarını değiştirmek için Microsoft ile ortaklık kurdu. Sonuçlar? Ekiplere bilgi dağıtımını kolaylaştırmaya yol açan zamanında, bütçe içi bir başarı, gerçek zamanlı veri görünürlüğü ve belirli bir durumda yıllık 150.000 pound maliyet tasarrufu sağladı. Yenilikçi teknolojileri kullanarak ve CFO ile Bilişim Kurulu Başkanı arasında stratejik bir ortaklığı teşvik ederek, şirket veri ve bilgileri etkili bir şekilde birleştirerek daha hızlı, veri odaklı karar vermeyi teşvik etti. Bu hiper bağlantılı iş yaklaşımıyla, işe alım uzmanları, işe alımlar ve müşteriler için daha iyi sonuçlar elde etmek için ihtiyaç duydukları bilgilere sahiptir.

İş yerine getirmeye, işbirliğine ve daha hızlı inovasyona öncelik vererek iş gücünüzü güçlendirin
Çalışanların tekrarlayan ve işlemsel görevlere daha az zaman harcamak istemeleri ve daha iyi iş kararları almak için ekip olarak çalışmaya daha fazla zaman ayırmak istemeleri şaşırtıcı değildir.

Microsoft olarak, Modern Finans olarak adlandırdığımız Azure, Excel, Power Platform, Dynamics 365 ve Teams gibi bulut tabanlı ürünlerimizi kullanarak finans operasyonlarımızı dönüştürerek yıllardır bu yolculuktayız. Ancak bu teknolojinin ötesine geçiyor. Süreçlerimizi yeniden değerlendirmek, acı noktalarını hafifletmek, bir öğrenme ve yenilik kültürünü teşvik etmek ve çalışanlarımızı ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için güçlendirmek için neyin mümkün olduğunu ve kültürel bir değişim gerektirdiğini yeniden hayal ediyoruz. Önemli noktalardan biri, finans ekibimizde iş süreçlerini dönüştürmek için düşük kodlu teknolojiden yararlanan birçok vatandaş geliştiricimizin olmasıdır. Bu girişimler bize yılda 977 saatten fazla el emeği tasarrufu sağladı, 25 milyon doların üzerinde tasarruf sağladı ve üretkenlikte büyük bir artış sağladı.

İnsanları, süreçleri ve araçları birleştirdiğimizde – gerçek sihrin gerçekleştiği yer burasıdır. Kültürün önemini, öğrenmeye izin veren, endüstri çapında dönüşümlerin hızını belirleyen ve yeniliği teşvik eden bir ekip ve kültürün nasıl oluşturulacağını hafife almayın.

Modern Finans burada kalmak için burada

Tarihi bir ekonomik, toplumsal ve teknolojik değişim döneminden geçiyoruz, ancak dünyada görmeye devam ettiğimiz tüm belirsizliklere rağmen bir şey açık: İş dünyası liderleri, daha azıyla daha fazlasını yapmalarına, beklenmedik şeylerde gezinmelerine ve çok daha güçlü ortaya çıkmalarına yardımcı olmak için finans ve yenilikçi teknolojiye yöneliyorlar. Finansal dönüşüm bir yolculuktur, bir varış noktası değil.

Yazı Kapı bekçisinden yenilikçiye: Finans ekipleri stratejik inovasyonu teşvik etmek için teknolojiyi nasıl kullanıyor? appeared first on Resmi Microsoft Blogu.

[ad_2]

Kaynak : The Official Microsoft Blog

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası