in , ,

Kanadalı Valeura, 2022’de Türkiye’de sondaja devam edecek: CEO

Kanadalı Valeura 2022'de Türkiye'de devama gidecek CEO
Kanadalı Valeura 2022'de Türkiye'de devama gidecek CEO

Kanadalı Valeura, 2022’de Türkiye’de sondaja devam edecek: CEO

Valeura, 2022’de Türkiye’nin gaz zengini Trakya Havzası’nda yeni bir ortakla sondaja devam etmeyi planladığını, Kanadalı enerji şirketi Valeura’nın CEO’su Sean Guest’i, konvansiyonel olmayan gaz birikimi oyununun operatörü ve ana ortağı olduğunu açıkladı.

Guest, Valeura’nın Trakya Havzası’ndaki konvansiyonel gaz üretimini 2021’in başlarında, Valeura’nın bir zamanlar yaptığı gibi Tekirdağ’da gaz tedariki için faaliyetlerini sürdürmekte olan İngiltere merkezli bir şirket olan TBNG Limited’e sattığını söyledi.

Bununla birlikte, Valeura, önemli kaynaklara sahip olan derin sıkı gaz oyununun tüm haklarına sahiptir.

Valeura tarafından yapılan üretim testlerine rağmen, şirket şu ana kadar sürdürülebilir ticari gaz akış oranları sağlayacak bir yer bulamadı ve bu da ortak Equinor’u 2020’nin başlarında projeden ayrılmaya sevk etti.

Konuk, daha fazla sondaj ve test için 100 milyon dolardan fazla para harcayan Valeura’nın, daha yüksek başarı şansı vaat eden yeni sondaj konumlarını belirlemek için kümülatif verilerden ilerleme kaydedildiğini hissettiğini söyledi.

“Kuzey Amerika’daki deneyime göre, bir havzadaki bu tür yeni oyun, oyunun ticari gaz akışı sağlayabilecek alanlarını tam olarak anlamak ve belirlemek için 10 kuyuya kadar sürebilir. Bir sonraki sondaj yerlerimizi belirledik ve şu anda Equinor’un yerini alacak yeni bir ortak arıyoruz” dedi.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

ürkiye ticarette yeşil geçişe odaklanıyor

Türkiye ticarette yeşil geçişe odaklanıyor

NECİP FAZIL KISAKÜREK HAYATI

NECİP FAZIL KISAKÜREK KİMDİR?