in

Johnny Depp ile davasını temyize taşıyan Amber Heard, avukatını değiştirdi!

johnny-depp-ile-davasini-temyize-tasiyan-amber-heard,-avukatini-degistirdi!

Milliyet.com.tr

Hollywood yıldızı Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Heard ve Depp, geçtiğimiz haftalarda ise bu kararlar için karşılıklı olarak temyize gitti.

AVUKATIYLA YOLLARINI AYIRDI

Tüm bunların ardından Amber Heard, aleyhine sonuçlanan davanın ardından kendisini savunan avukatının işine son verdi. Altı hafta süren karalama davasında ‘Aquaman’ yıldızını temsil eden Elaine Charlson Bredehoft, Heard ile yollarını ayırdı.

Bu yılın başlarında The New York Times’ı, 2008 başkan yardımcısı adayı Sarah Palin’e karşı açılan bir hakaret davasında temsil eden avukat David L. Axelrod ve Jay Ward Brown, temyiz için Bredehoft’un görevini devralacak.

“GÖREVİ DEVRETMEK İÇİN MÜKEMMEL BİR ZAMAN”

DailyMail’de yer alan habere göre; durumu açıklayan Heard’ün sözcüsü, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Konuşma özgürlüğünün temel hakkını korumaya gelince, jürinin kararına ‘sonun başlangıcı olarak değil, sadece başlangıcın sonu’ olarak bakıyoruz. Farklı bir mahkeme, farklı temsili gerektirir, özellikle de artık çok fazla yeni kanıt gün ışığına çıkmışken.

Heard’ün eski avukatı Bredehoft da, “Bu, görevi bir başkasına devretmek için mükemmel bir zaman. Amber’a ve yeni ekibine, başarıya giden yolda ilerlerken tam işbirliği ve yardım edeceğime söz verdim” şeklinde konuştu.

Ünlü ismin diğer avukatı Ben Rottenborn ise, Heard’ün hukuk ekibinde hizmet vermeye devam edecek.

“ONUR DUYDUĞUM BİR HİKAYE”

Öte yandan Johnny Depp, Amber Heard’e karşı açtığı davayı kazandıktan sonra, büyük bir projeye daha imza attı. Aktör, The Hollywood Reportar’a yaptığı açıklamada; İtalyan sanatçı Amedeo Modigliani hakkında bir film yöneteceğini ve Al Pacino ve Barry Navidi ile birlikte filmin yapımcılığını da üstleneceğini duyurdu:

Bay Modigliani’nin hayatı, ekrana getirmekten inanılmaz derecede onur duyduğum bir hikaye. Büyük zorluklarla dolu, ama sonunda zafere ulaşan bir hayattı, tüm izleyicilerin özdeşleşebileceği evrensel bir insan hikayesi.

25 YIL ARADAN SONRA İLK KEZ

Bu film, Depp’in kendisi ve Marlon Brando’nun oynadığı 1997 yapımı ‘The Brave’den 25 yıl sonra ünlü ismin yapacağı ilk yönetmenlik olacak. Filmin prodüksiyonunun 2023 baharında Avrupa’da başlayacağı bildiriliyor.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

haberler:-petek-dincoz-evleniyor!-kina-gecesinde-kurtlarini-doktu…

Haberler: Petek Dinçöz evleniyor! Kına gecesinde kurtlarını döktü…

faruk-k.:-ayrilmis-sevgilileri-canli-yayinlarimda-baristirmak-istiyorum

Faruk K.: Ayrılmış sevgilileri canlı yayınlarımda barıştırmak istiyorum