in

Jada Pinkett Smith sağlık sorununu anlattı: Avucum dökülen saçlarımla doldu!

jada-pinkett-smith-saglik-sorununu-anlatti:-avucum-dokulen-saclarimla-doldu!

• 29 Aralık 2021 – 16:04 • Son Güncelleme:

Dünyaca ünlü aktör Will Smith’in eşi oyuncu ve sunucu Jada Pinkett Smith, yaşadığı sağlık sorununu takipçileriyle paylaştı. İki çocuk annesi Pinkett Smith, ‘Alopesi’ adlı hastalık yüzünden saç kaybı yaşadığını duyurdu.

• 29 Aralık 2021 – 16:04 • Son Güncelleme:

1

Son dönemde eşi Will Smith ile evliliği hakkında yaptığı açıklamalarla gündemde olan Jada Pinkett Smith, bu kez yaşadığı sağlık sorununu dile getirdi.

2

HASTALIK NEDENİYLE SAÇLARINI KAYBETTİ

“Kimse benim beyin ameliyatı geçirdiğimi düşünmesin ya da durmadan soru sormasın diye bu açıklamayı yapıyorum.” diyen Pinkett Smith, ‘Alopesi’ adlı hastalık yüzünden yaşadığı saç kaybını, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla anlattı.

3

“Şimdi bu noktada sadece gülebiliyorum” diyen Jada Pinkett Smith, “Hepsi bir gün aniden oldu.” ifadelerini kullandı. Takipçilerine, “Alopesi’ ile mücadele ettiğimi hepiniz biliyorsunuz…” diyen ünlü isim, kafasındaki bir izi gösterdi.

4

Jada, sözlerine; “İşte böyle ortaya çıktı. Ve benim için bunu saklamak biraz daha zor bir hale gelecek. O yüzden soru sormamanız için bu videoyu paylaşmaya karar verdim” diye devam etti.

5

Sürekli ve tutam tutam döküldüğü için saçlarının tümünü kazıtan ünlü isim, kimsenin beyin ameliyatı geçirdiğini düşünmemesini istediğini söyledi. Jada Pinkett Smith, daha sonra “Alopesi’ ve ben arkadaş olacağız” diye konuştu.

6

“BİR AVUÇ DOLUSU SAÇ ELİME GELDİ”

Pinkett Smith, saç kaybıyla ilgili ilk açıklamalarını 2018 yılında Red Table Talk adlı programında yapmıştı. Bu sorunun nasıl başladığını da şöyle anlatmıştı:

7

Başlangıcı korkutucuydu. Bir gün banyodaydım ve bir avuç dolusu saç elime geldi. Bu, hayatım boyunca korkuyla titrediğim anlardan biriydi.

8

Pinkett Smith, o süreçte daha kısa saç modellerini denediğini bazen de saçını örttüğünü anlattı. Ünlü yıldız, en sonunda da saçlarını kazıtmaya karar verdiğini ve bu konuda da kızı Willow’un kendisine cesaret verdiğini anlattı.

9

‘ALOPESİ AREATA’ NEDİR?

Tıpta ‘Alopesi areata’ halk arasında da saçkıran ya da kılkıran hastalığı olarak bilinir. Saçlı deri, sakal bölgesi, kaşlar, kirpikler ve diğer vücut kıllarının, belli bir belirti olmaksızın, tüm vücuda yayılmış bir biçimde dökülmesiyle kendini gösteren bir hastalıktır. Hastalığın sık yinelemesi ve nasıl seyredeceğinin bilinmemesi nedeniyle hastaların yaşam kalitelerini etkilemesi olasıdır.

10

FOTOĞRAFLAR: INSTAGRAM/ SPLASH NEWS

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

fenerbahce-turkiye-kupasi’nda-son-16-turuna-yukseldi

Fenerbahçe Türkiye Kupası’nda son 16 turuna yükseldi

alkollu-surucunun-ehliyet-pazarligi:-”oldurun-daha-iyi”

Alkollü sürücünün ehliyet pazarlığı: ”Öldürün daha iyi”