in

İtalya’nın yarısı orta düzeyde Covid-19 riski taşıyor

italya’nin-yarisi-orta-duzeyde-covid-19-riski-tasiyor

İtalya’da görülen Covid-19 vakalarında yaşanan artışın ardından ülkenin yarısının orta düzeyli Covid-19 riski altında olduğu açıklandı.

Haberler – İHA – Reuters 04.01.2022 – 13:00

İtalya’da geçtiğimiz 2020 yılında Covid-19 vakalarındaki bulaşıcılık oranı dört kademeli olarak renklerle belirtilmeye başlanmıştı.

Sarı bölge düşük-orta düzeyde virüs bulaşma riskini gösterirken turuncu ve kırmızı bölgeler ise orta ve yüksek riski ifade ediyor.

Beyaz bölgedeki alanlar ise bulaşma riskinin düşük olduğunu belirtiyor. Yetkililer, İtalya’da da yaşanan Covis-19 vakalarındaki artışın ardından ülkenin yarısının Orta düzeyli Covid-19 riski taşıdığını açıkladı.

İtalya’nın Lombardiya ve Piedmont’un kuzey bölgeleri ile orta İtalya‘da Lazio ve güneyde ise Sicilya’nın gün içinde sarıya döndüğü belirtildi.

Bu bölgelerin daha sarı bölge olarak açıklanan Liguria, Friuli Venezia Giulia, Veneto, Marche ve Calabria, Trento ve Bolzano özerk illeriyle birlikte ülke genelindeki toplam sarı bölge sayısını 11’e yükseltti.

Ülkede, sarı renkli olan bölgelerde açık havada ve sinema, tiyatro gibi alanlarda maske takmak zorunluyken, ülkenin geri kalan 10 bölgesinde ise beyaz renk hakim ve bulaşma riski taşımadığı gerekçesiyle kısıtlamalar gevşetilmiş durumda.

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Dünya
  • Covıd-19
  • Corona Virüs
  • İtalya

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

covid-19-abd’de-yuzlerce-geyigi-enfekte-etti:-bilim-insanlarindan-yeni-varyant-uyarisi

Covid-19 ABD’de yüzlerce geyiği enfekte etti: Bilim insanlarından yeni varyant uyarısı

metroya-kacak-binmeye-calisirken-oldu

Metroya kaçak binmeye çalışırken öldü