in

HABERLER: Seher Dilovan açıklama yaptı

haberler:-seher-dilovan-aciklama-yapti

• 04 Ocak 2022 – 14:15 • Son Güncelleme:

Son dönemde birçok kadın sanatçı, iddialı sahne kostümleriyle gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz haftalarda bu konuyla ilgili “Dekolte giyip bedenini teşhir edenler psikolojik bir vakadır. İnsanlar kendine çekidüzen vermeli” çıkışında bulunan Türk Halk Müziği sanatçısı Seher Dilovan, bugün ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. Söylediklerinin arkasında duran ünlü isim, açıklamalarıyla gündem oldu.

• 04 Ocak 2022 – 14:15 • Son Güncelleme:

1

Türk Halk Müziği sanatçısı Seher Dilovan, tv8 ekranlarında yayınlanan ‘Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa’ programına katıldı. Seher Dilovan, bir kez daha dekolte giyen ünlüleri hedef aldı.

2

Dilovan, “Eğer bir kadın veya erkek toplumun tepkilerini kaldırabiliyorsa çıplak da çıkabilir sahneye. Bence dekolte giyip bedenini teşhir edenler kendilerini ucuzlatıyor. Gülşen’in kıyafeti dekoltenin ötesinde teşhirdir” dedi.

3

Seher Dilovan, açıklamasının devamında ise; ‘’Çok eski yıllarda bu tip mayoyla çıkan solistler vardı. Bizden önce sahne alırlardı. Onların sesi yoktu sadece görüntüleri vardı. Dolayısıyla yıllardan beri tanıdığımız sanatçıların bu görüntülere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

4

“Sesleri var, şarkıları-besteleri var. Üreten kadınlar” diyen ünlü isim, “Bu görüntü bence dekolte ötesi bir teşhirdir. Uygun görüyorlarsa, altından kalkabileceklerse çıplak da çıkabilirler. Şahsen kimse hedefim değil. Bu kadar üreten, yıllardır tanınan insanlar kendilerini neden ucuz göstermeye çalışıyor” şeklinde devam etti.

5

İlk albümünü 1992 yılında çıkaran halk müziğinin sevilen seslerinden Seher Dilovan, geçtiğimiz haftalarda Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e verdiği röportajda da “Sahnede de hayli sadesiniz. Sizi hiç dekolte kostümlerle görmedim” sorusuna yanıt vermişti.

6

Dilovan, “Kendime dikkat ederim. Sahne kostümü, sanatın görsel şovu olarak algılanabilir ama dekolte giyip bedenini teşhir edenler psikolojik bir vakadır. Aşırı dekolte giyenler sağlıklı bir ruh halinde değiller. İnsanlar kendine çekidüzen vermeli. İş pornografiye girmemeli” sözleriyle gündem yaratmıştı.

7

Ünlü isim, “Selda Bağcan da, ‘Ben sol muhafazakarım açık giyinmeyi ayıp bulurum’ demişti” sözlerine ise “Kendisini çok severim. Selda Bağcan’a saygı duyarım ama ben kimseyi ayıplayamam. Ben kendi kıyafetimden sorumluyum. Şu devirde bebeklere, çocuklara, hayvanlara yapılan şiddeti ve tacizi ayıplarım. Doğaya yapılan tahribatı tartışırım. İnsani şeyleri ayıplamam. İnsanlık dışı şeyleri ayıplarım” yanıtını vermişti.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

haberler:-banu-alkan’in-kendi-kendine-konustugu-videosu-gundem-oldu!

Haberler: Banu Alkan’ın kendi kendine konuştuğu videosu gündem oldu!

destan-dizisi-yeni-bolum-bu-aksam-var-mi?-destan-dizisi-7.-yeni-bolum-ne-zaman-ekrana-gelecek?-4-ocak-atv-kanal-yayin-akisi…

Destan dizisi yeni bölüm bu akşam var mı? Destan dizisi 7. yeni bölüm ne zaman ekrana gelecek? 4 Ocak ATV kanal yayın akışı…