in

Haberler: Elçin Sangu, 100 bin dolar ceza ve 2 milyon 278 bin TL tazminat ödeyecek

haberler:-elcin-sangu,-100-bin-dolar-ceza-ve-2-milyon-278-bin-tl-tazminat-odeyecek

Menajer Başak Okay’ın, haksız yere sözleşmeyi feshettiği iddiasıyla Elçin Sangu’ya açtığı dava karara bağlandı. İstanbul 14.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada davalı Elçin Sangu ile taraf avukatları hazır bulundu.

“ELÇİN SANGU’YU KEŞFEDİP, İZMİR’DEN İSTANBUL’A GETİRMİŞTİR”

Duruşmada beyanda bulunan Başay Okay’ın avukatı, “Müvekkilim, Elçin Sangu’yu keşfedip, İzmir’den İstanbul’a getirmiştir. Diksiyon eğitiminden oyuncu koçluğuna kadar hepsiyle ilgilenip, çeşitli dizilerde rol almasını sağlamıştır. Ancak davalı sözleşmeyi haksız yere feshedip yeni bulduğu bir menajer ile aynı sözleşme imzalamıştır. Davamızın kabulünü istiyoruz” dedi.

“KENDİSİYLE AĞLAYARAK AYRILDIK”

Davalı Elçin Sangu ise “Başay Okay beni yanına çağırdı. ‘Ben sana yetemiyorum’ diyerek menajerliğimden ayrılmak istedi. Kendisiyle ağlayarak ayrıldık. Ertesi gün zor durumda olduğunu belirterek, 100 bin TL para istedi. Beni menajer Gaye Sökmen’e eliyle götüren de davacının kendisidir. Reklam projelerinde yer almamda davacının hiçbir katkısı yoktur. Dava reddedilsin” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, davalı Elçin Sangu’nun 100 bin dolar cezai şart ile 2 milyon 378 bin TL maddi tazminatı altı yıllık faiziyle birlikte Başay Okay’a ödemesine karar verdi. Karar sonrası duruşma çıkışı açıklama yapan Elçin Sangu, “Karara itiraz edeceğiz. Gerekirse dosyayı İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar taşıyacağım” şeklinde konuştu.

“ARTIK YETER!”

Mahkeme kararının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Sangu, “Bu zamana kadar hep sessiz kaldım ama artık yeter! Bugüne kadar bana yapılanları anlatmadım fakat daha fazla susmayacağım! Bu da hepinize açık davetimdir” ifadelerini kullandı. Ünlü oyuncu, Instagram paylaşımında, avukatı Ali Demirel’in de basın açıklamasına yer verdi.


OLAYIN GEÇMİŞİ

Menajer Başak Okay, oyuncu Elçin Sangu’ya sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetti iddiasıyla 100 bin dolarlık cezai şart parasının tahsili istemiyle mahkemeye başvurmuştu. Menajer, Elçin Sangu’yla ilgilenebilmek için kendisine gelen tüm teklifleri kabul etmediği söylemiş, “Davalı Elçin Sangu, tüm bu fedakarlıklara rağmen sözleşmeyi tek taraflı feshetmiştir. Hem sözleşmeye, hem de ahde vefa ilkesine aykırı davranmıştır” ifadelerini kullanmıştı. Elçin Sangu ise cevap dilekçesinde Başak Okay’la imzaladığı 31 Aralık 2015 tarihli sözleşmenin kölelik sözleşmesi olduğunu belirterek, davanın reddini talep etmişti.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

gulcin-ergul’den-yurek-burkan-paylasim:-bir-ay-olmus,-zaman-kavramim-yok!

Gülçin Ergül’den yürek burkan paylaşım: Bir ay olmuş, zaman kavramım yok!

acun-ilicali:-kisisel-hayatim-iki-veya-uc-sezonluk-bir-pembe-dizi-olabilir

Acun Ilıcalı: Kişisel hayatım iki veya üç sezonluk bir pembe dizi olabilir