in ,

Gıybet yapmanın size dönebilecek 5 negatif etkisi

gıybet
gıybet

Gıybet yapmanın size dönebilecek 5 negatif etkisi

Dedikodu yapmak adına gıybet dendiğinden beri daha bir sevimli geliyor hepimize. Çevremize rahatça gıybet yapmak için arkadaşlarla toplandığımızı söylüyor, Whatsapp gruplarımızın adını mutlaka gıybetli bir şeyler veriyoruz. Arada bir hayata tat kattığı gerçeğiyle birlikte, fazlası aslında oldukça zarar.

Kendi hayatınızdan çok başkalarının hayatlarını düşünürsünüz

Gıybet yapmak başkalarının hakkında konuşmaktır. Bu sebeple durduk yere sizinle hiç alakası olmayan durumlarda ve konularda bulursunuz kendinizi. Bu konu hakkında da o kadar çok konuşunca bir bakarsınız hayatın o durumdan ibaret olmuş. Kendi hayatınızda neler olup bitiyor umrunuzda değil. Bu nedenle başkalarının hayatlarında neler olup bittiğine baktığınız kadar durup kendi hayatınız hakkında da düşünmelisiniz. İnanın size yararı çok daha büyük.

 

Dedikodunun negatif etkisine kapılırsınız

Dedikodu kötücül olmadığı sürece sorun yok. Zaten çoğu insan da kötülük yapmak için değil, zaman geçirmek için yapıyor. Ancak yine de negatif bir etkisi olduğunu kabul etmek lazım. Çünkü dedikodusu yapılan kişinin yüzüne söylenmesi gereken birçok şeyi onun arkasından konuşuyorsunuz. Bu da ister istemez vicdanınızı rahatsız eder ve sizi negatif olarak etkiler.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

battlefield-2042-acik-beta-surumu-7-milyon-oyuncuyu-asti

Battlefield 2042 açık beta sürümü 7 milyon oyuncuyu aştı

gıybet nedir?

Gıybet nedir? Gıybet ile ilgili ayet ve hadisler