Fes – Fas seyahatinizi iyi hazırlamak için rehberiniz

3

Fes’e yapılan bir ziyaret, tatlar, kokular ve renkler dünyasında bir yolculuktur. Geleneğin, zekânın ve modernizmin çarşının sesleriyle karıştığı, yüzyıllarca süren tarihle dolu bir şehirde gevşeyin! Güzel Fes şehri, Fas’ın kuzey orta bölgesinde yer almaktadır. Şehir, yamaçları Sas yüksek verimli düzlüğünü çevreleyen Orta Atlas Dağları’nın yakınında yer almaktadır. Fes-Boulemane bölgesinin başkentidir. Büyük medine, camiler (biri dünyanın en eski üniversitesini barındıran), çarşılar, müzeler, medreseler, anıtlar, saraylar, fondouklar, çeşmeler arasında… herkes için bir şeyler var!

Sekizinci yüzyılda, peygamberin soyundan gelen biri şehri vadi üzerinde inşa etti. Yakındaki suyun mevcudiyeti ve toprağın çeşitliliği (taşlar, kereste, kil) tartışmasız seçilen yerle bağlantılıdır …

Fes’teki hafta sonunuz, Merinid hanedanlığına bağlı zengin bir tarihe sahip olan ülkenin en eski imparatorluk şehri hakkında bilgi edinmek için bir fırsattır. Hayatınızın en güzel tatilini geçirmek için güneşten ve Faslıların sıcak karşılamasından yararlanın!

Kültürel başkent ve dini merkez olan Fes, dolambaçlı medinesiyle sizi etkilemeyi bitirmedi. Doğu’nun size rehberlik etmesi için dileklerinizin olmasına izin verin ve hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için gözleriniz açık bir şekilde Fes’i yaşayın!

Fes’te, Unesco Dünya Mirası Alanı olarak belirlenen muazzam medine ziyareti şarttır. Bouanania’nın 14. yüzyılın ortalarından kalma medersa’sı en büyüğüdür. Dokuzuncu yüzyılda inşa edilen Karaouiyine Camii, ülkenin ilk üniversitesi olarak da hizmet vermiştir. Her yerden tüccarlar ve sanatçılar, kendi ürünlerine adanmış pazarlar inşa etmek için bir araya geldi. Fes’e bir sinekle, bir dizi müze ve fondouk görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası