in

FDA: Hızlı Covid-19 testleri, Omicron varyantını tespit edemeyebilir

fda:-hizli-covid-19-testleri,-omicron-varyantini-tespit-edemeyebilir

FDA’nın açıklamasında, “Hızlı Covid-19 ev testlerinin, ağır mutasyona uğramış Omicron varyantı vakalarında diğerlerine kıyasla hatalı biçimde negatif sonuç çıkması ihtimali daha yüksek olabilir.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Omicron varyantının canlı versiyonlarını içeren hasta örneklerine karşı “antijen” testleri olarak da bilinen ev testlerinin performansını incelemek için Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) ile işbirliğine gidildiği belirtildi.

NIH tarafından yapılan incelemede “antijen testlerinin Omicron varyantını tespit ettiği ancak doğruluğunun azaldığı” bulgusu paylaşıldı.

FDA, Covid-19’un yüzey proteinlerini tespit ederek çalışan antijen testlerinin kullanımına izin vermeyi sürdüreceğini ve bireylerin bunları talimatlarına uygun olarak kullanmaya devam etmesi gerektiğini bildirdi.

Sağlık kuruluşu, hızlı testle negatif çıkan kişinin belirti göstermesi durumunda yine de PCR yöntemiyle Covid-19 testi yaptırmasını önerdi.

ABD’nin bazı eyaletlerinde, Covid-19 testi yapılan mekanlarda uzun kuyrukların oluşması ve sağlık çalışanları arasında vakaların artması nedeniyle antijen kitlerinin dağıtımına hız verilmişti.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

dso:-omicron-varyantinin-“tsunami”-etkisi-olusturmasindan-buyuk-endise-duyuyoruz

DSÖ: Omicron varyantının “tsunami” etkisi oluşturmasından büyük endişe duyuyoruz

nba’de-heat’in-galibiyetine-omer’den-8-sayi,-13-ribauntluk-katki

NBA’de Heat’in galibiyetine Ömer’den 8 sayı, 13 ribauntluk katkı