in

Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Aralık 2021 dolar – euro fiyatları)

dolar-kuru-bugun-ne-kadar?-(27-aralik-2021-dolar-–-euro-fiyatlari)

Geçen haftanın tamamında sert gerilemelerin görüldüğü döviz kurları, 2021 yılının son haftasına yatay seyirle başladı.

Geçen hafta pazartesi günü görülen 18,40 zirvesinden sonra 5 günde yüzde 40 gerileyen dolar kuru bugün 11 liranın üzerinde işlem görüyor. Euro/TL ise 12,80’lerde değerleniyor.

Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 96,2 seviyesinde dengelenirken, euro/dolar paritesi ise yatay seyirle 1,1320’den alıcı buluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin gerçekleriyle ekonominin işleyişle ilgisi bulunmayan ülkemizin kur spekülasyonu denilen bir olayla karşı karşıya kaldık. Ve bunu bir saatte atıverdik” dedi.

Erdoğan, “Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Biz bu çarkı da inşallah bozacak ve milletimi asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

BORSA HAFTAYA YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,48 artışla 1.919,36 puana yükseldi.

Günün ilk yarısında yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 28,08 puan değer kazanarak 1.919,36 seviyesine çıktı. Toplam işlem hacmi 14,4 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

“YUKARI ADIM KURALI” BUGÜN DE GEÇERLİ

Borsa, geçen hafta yüzde 9,27 değer kaybetti.

Borsa İstanbul AŞ, BIST-50 endeksinde yer alan paylarda, dün uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının bugün de devam edeceğini duyurdu.

Buna göre, açığa satış işlemi yapılabilen paylarda açığa satış işlemi, açığa satışa konu olacak sermaye piyasası aracının en son gerçekleşen işlem fiyatından daha yüksek bir fiyat üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Ancak, açığa satışa konu olan sermaye piyasası aracının en son gerçekleşen fiyatının bir önceki fiyattan daha yüksek olması halinde açığa satış işlemi en son gerçekleşen fiyat düzeyinden de yapılabilecek.

VİDEO: KUR KORUMALI MEVDUATA TALEP NASIL?

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

son-dakika-haberi:-sozlesmeli-saglik-personeli-yerlestirme-sonuclari-aciklandi

SON DAKİKA HABERİ: Sözleşmeli sağlık personeli yerleştirme sonuçları açıklandı

orkun-olgar,-hacilli-koyu’nde…-(macerasever-21-haziran-2020)

Orkun Olgar, Hacıllı Köyü’nde… (Macerasever 21 Haziran 2020)