in

Dilberay filminden yeni fotoğraflar: Büşra Pekin başrolde

dilberay-filminden-yeni-fotograflar:-busra-pekin-basrolde
  • Haberler
  • Foto Galeri
  • Sanat Haberleri
  • Dilberay filminden yeni fotoğraflar: Büşra Pekin başrolde

Dilber Ay’ın keder dolu hayatını anlatan Dilberay filminden yeni fragman ve fotoğraflar yayınlandı. Sanatçıyı canlandıran Büşra Pekin’in sesinden iki unutulmaz Dilber Ay şarkısı da filmden görüntüler eşliğinde fragmanda izleyicilerle buluştu. İşte ayrıntılar ve filmden yeni kareler…

Kahramanmaraş’ta, sekiz çocuklu, fakir bir ailenin kızı olarak, çadırda başladığı hayatına birçok üzüntü ve hüzün sığdırdı Dilber Ay… 13 yaşında para karşılığı, kendinden yaşça büyük bir adama satıldı, evlendiler, çocukları oldu. 

DİLBERAY FİLMİNDEN FRAGMAN (TIKLA İZLE)

Şarkı söylediği için dayak yedi, işkence çekti ama o, yaşadığı bütün acılara inat, Allah vergisi sesinden aldığı güçle adım attığı sahnelerde zirveyi de gördü, hapishaneyi de… Hiç yılmadı. 

Hep şarkı söyleyerek çıktı düştüğü dipsiz kuyulardan. Hafızalara kazınan sesiyle ölümünden sonra da tüm Türkiye’nin sevgi ve saygıyla andığı usta bir sanatçı olarak hafızalardaki yerini koruyor, kadının gücünü kanıtlamayı sürdürüyor. 

İşte bu çok özel hayatı, satırbaşlarıyla anlatan Dilberay filminden ikinci fragman yayınlandı. Filmden yeni görüntülerin kullanıldığı fragmanda; sanatçıyı canlandıran Büşra Pekin’in sesinden Dilber Ay’la özdeşleşen Meyrik (Maraş’tan Bir Haber Geldi) ve Noldu Gardaş isimli iki türkü kullanıldı. 

Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) yönettiği filmde, görüntü yönetmeni olarak Jean Paul Seresine, kurgu yönetmeni olarak Mustafa Presheva imzası bulunuyor.

ytaç Medya,  Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen, Büşra Pekin’le birlikte  Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçar gibi birbirinden değerli oyuncuların rol aldığı Dilberay filmi, 4 Şubat’ta, CJ Entertainment aracılığıyla vizyona girecek.

DİLBERAY FİLMİNDEN FRAGMAN (TIKLA İZLE)

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Sinema
  • Sanat
  • Film

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

kesisme:-iyi-ki-varsin-eren’den-pandemi-donemi-en-iyi-yerli-film-acilisi-(box-office-turkiye-31-aralik-2021-2-ocak-2022)

Kesişme: İyi ki Varsın Eren’den pandemi dönemi en iyi yerli film açılışı (Box Office Türkiye 31 Aralık 2021-2 Ocak 2022)

duzce’de-antik-kentin-orkestra-zeminine-ulasildi

Düzce’de antik kentin orkestra zeminine ulaşıldı