in

Denis Villeneuve, Arthur C. Clarke İmzalı Rendezvous With Rama Uyarlamasını Yönetecek

denis-villeneuve,-arthur-c.-clarke-imzali-rendezvous-with-rama-uyarlamasini-yonetecek


Denis Villeneuve, Arthur C. Clarke imzalı Rendezvous With Rama romanının uyarlamasını yönetecek. 

Bu sene izleyici ile buluşan Frank Herbert imzalı bilimkurgu serisi Dune’un sinema uyarlaması ile sinematik evrenin kapısını aralayan Denis Villeneuve, bir başka bilimkurgu eserin sinema uyarlaması için kollar sıvadı. Bilimkurgu denlince akla gelen önemli isimlerden olan ve 2001: A Space Odyssey’in de yazarı Arthur C. Clarke tarafından kaleme alınmış Rendezvous With Rama romanının film uyarlamasını Villeneuve yöneteceğini söyleniyor.

Geçmişte Prisoners ve Blade Runner: 2049 filmlerinde Villeneuve ile işbirliği yapmış Alcon Entertainment, Rendezvous With Rama uyarlamasının da arkasındaki yapımcı firma olacak. Alcon Entertainment CEO’ları Broderick Johnson ve Andrew Kosove dışında Morgan Freeman ve Lori McCreary de Revelations Entertainment çatısı altında filmin yapımcılığına üstlenecek.

Clarke’ın kaleme aldığı hikâye güneş sisteminde hızla ilerleyen bir uzaylı yıldız gemisini durdurmakla görevlendirilen bir grup insan uzay kaşifini konu ediyor. Bu görevin, insanlığın dünya dışı zekâ ilk temasına yol açacağına inanılıyor. Kitabın hakklarını yirmi yıldır ellerinde tutan Freeman ve McCreary ise Clarke’ın hikâyesine önem veriyor ve sadık kalmayı istiyor.

Freeman ve McCreary uyarlamanın arkasındaki yaratıcı ekibe istinaden ‘’Denis’in Rama hakkındaki vizyonu Arthur’un istekleriyle tamamen uyumlu görünüyor. Bu sebeple Alcon’daki yapımcı ortaklarımız Andrew ve Broderick ile takım olmanın, bu 20 yıllık destanı için atılan doğru bir adım olduğu konusunda kuşkumuz yok!’’ diyor.

Johnson ve Kosove ise ‘’Bu, türünün en zeki yapıtlarından birisi ve okuyucuya cevapladığı kadar soru da yöneltiyor. Zamanımızla çok uyumlu’’ diyor. Ayrıca bu projenin, Villeneuve’ün harika sezisine ve bilimkurgu tutkusuna mükemmel bir şekilde uyacağını ve evrene karşı uzun süredir devam eden tutkuları sebebiyle Freeman ve McCreary ile çalışmaktan da memnun olduklarını ekliyorlar.

Bu sene vizyona giren Dune ise Johnson ve Kosove’nın bahsettiği Villeneuve’ün bilimkurgu aşkını özetler nitelikte. Dünya çapına 400 Milyon doları aşkın gişe hasılatı yapan yapım, Altın Küre Ödülleri’nde de konuşulmadan geçilmedi. Villeneuve’ün bir sonraki projesi olacak Dune: Part 2 ise Legendary ve Warner Bros. resmi olarak duyuruldu.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

a24’un-merakla-beklenen-fantastik-filmi-everything-everywhere-all-at-once’tan-fragman-yayinlandi

A24’un Merakla Beklenen Fantastik Filmi Everything Everywhere All at Once’tan Fragman Yayınlandı

barrack-obama’dan-2021’in-en-iyi-filmleri-seckisi

Barrack Obama’dan 2021’in En İyi Filmleri Seçkisi