in

DasDas’ın ocak ayı programı belli oldu

dasdas’in-ocak-ayi-programi-belli-oldu

Aralık ayında ilk kez seyirciyle buluşan yeni sezon oyunlarından Ağaçtaki Kız, DasDas Sahne’de sergilenmeye devam ediyor. Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in oynadığı; Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından sahneye uyarlanan oyun, hikayesini bir çınarın üzerinden anlatmaya başlayan Ağaçtaki Kız ile Yunus’un aşka, dostluğa, hayallerine, hayal kırıklıklarına ve sırlarına dair paylaşımlarını merkezine alıyor. İlksen Başarır tarafından sahneye uyarlanan ve yönetilen Ağaçtaki Kız, 9 ve 30 Ocak günleri 17.00’de, 15 ve 22 Ocak akşamları ise 20.30’da DasDas Sahne’de sahnelenecek.

Pandemi sebebiyle ara verile çocuk oyunlarına Ocak ayı itibariyle devam ediliyor. Minik tiyatroseverlerin keyifle izlediği Astro Ay’a Tırmanıyor 8 ile 22 Ocak günleri; Göçebe 9 ile 30 Ocak günleri; Uyku Nereye Kaçar? 15 ile 29 Ocak günleri; Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri 16 Ocak günü ve Beceriksiz Kralın Öyküsü 23 Ocak günü 13.00’de DasDas Atölye’de olacak. 

Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet bu tiyatro sezonunda ilk kez ocak ayında oynanacak. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan oyun, kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesine odaklanıyor. Ceren Boz, Ümit Erlim, Sabahattin Yakut ve Nihan Işık’ın kadrosunda bir araya geldiği Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet, 12 ve 26 Ocak akşamları 21.00’de sanatseverlerle buluşuyor.

Nurgül Yeşilçay’ın yıllar sonra Afra Saraçoğlu ile ilk kez tiyatro sahnesine çıktığı Bir Barda Bir Gece, seyircileri kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceye götürüyor. Lulu Raczka imzalı Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki oyun, 14 ve 27 Ocak akşamları 20.30’da distopik bir dünyayı gözler önüne serecek.

19 Ocak akşamı 20.30’da Tatlı Ekşi Tiyatro’nun ilk yapımı Aşk Geçmişim sahnelenecek. Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu’nun kadrosunda yer aldığı D.C. Jackson imzalı oyun, aynı şirkette çalışan Tom ile Amy’nin beraber geçirdikleri tek geceden doğan fırtınalı ilişkiyi konu alıyor.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

isvicre’den-yola-cikan-bisikletli-cift,-turkiye-rotasini-2-ayda-tamamladi

İsviçre’den yola çıkan bisikletli çift, Türkiye rotasını 2 ayda tamamladı

sanat-tarihcilerinin-basyapit-olarak-nitelendirdigi-makedon-kulesi’nde-restorasyon-basladi

Sanat tarihçilerinin başyapıt olarak nitelendirdiği Makedon Kulesi’nde restorasyon başladı