in , ,

Bit pazarından satın alınan Chopin portresi 19. yüzyıldan

Bit pazarından satın alınan Chopin portresi 19. yüzyıldan
Bit pazarından satın alınan Chopin portresi 19. yüzyıldan

Bit pazarından satın alınan Chopin portresi 19. yüzyıldan

Frederic Chopin’in Polonya’daki bir bit pazarından satın alınan soyulmuş bir portresi , bir uzmanın tabloyu Polonyalı piyano bestecisinin yaşadığı 19. yüzyıla tarihlendirmesinden önce neredeyse otuz yıl boyunca özel bir evde mütevazı bir şekilde asılı kaldı.

Şimdi restore edilmiş ve yaldızlı bir çerçevede, küçük resim, Polonya’nın doğusunda bir yerde bir banka kasasında bulunurken, sahipleri halka açık bir sergi de dahil olmak üzere bir sonraki adımlarını müzakere ediyor.

 

Sanat eserinin varlığına dair haberler bu hafta, Varşova’nın dünya çapındaki piyanistlerin kariyerlerini başlatmasıyla tanınan uluslararası bir etkinlik olan 18. Frederic Chopin Piyano Yarışması’na ev sahipliği yapmasıyla ortaya çıktı. Yarışma 23 Ekim’e kadar sürecek.

Geçen yıl portreyi inceleyen ve restore eden sanat uzmanı Nicolaus Copernicus Üniversitesi profesörü Dariusz Markowski, portrenin önemli bir tarihi ve duygusal değeri olduğunu söylüyor, ancak ne için satabileceğini tahmin etmekten kaçındı.

Tablo 29.5 santimetreye 23,3 santimetre (11.5 inç x 9 inç) ölçülerindedir. Markowski, gelişmiş yöntemler kullanarak, yaratılışını, kullanılan malzemeler ve pigmentler ile eskime ve hasarın boyutuna göre 19. yüzyılın ortalarına kadar ayarladı.

Ancak şimdi tam olarak nereden geldiğini belirlemek mümkün değil ve onu kimin çizdiğini belirlemek zor olacak çünkü sadece sanatçının ilk adı Alfred korunuyor, dedi.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bangladeş panorama müzesi kurmak için Türkiye'nin desteğini bekliyor

Bangladeş panorama müzesi kurmak için Türkiye’nin desteğini bekliyor

Çanakkale'nin kuzeybatısında 2 bin yıllık sunak bulundu

Çanakkale’nin kuzeybatısında 2 bin yıllık sunak bulundu