Bilgisayar olmadan teknolojide başarılı olabilir miyim?

48

Teknolojide Başarılı Olmak İçin Bir Bilgisayarınızın Olması Gerekiyor mu?

Sonunda teknoloji yolculuğunuza başlamanız ve başarılı olmanız için “yeterli özelliklere” sahip rüya bilgisayarı, bir bilgisayar satın almak için para biriktirdiğinizi biliyorum. Ancak para toplamakta zorlandığınız için satın alamadınız. Şimdi vazgeçip başka bir şey yapmak üzeresin.

Devam etmek! Çok hızlı değil. Bil bakalım ne oldu? ben de bir zamanlar senin gibiydim Teknolojide kullanmak için kişisel bir bilgisayar alacak kadar para biriktiremedim. Peki buraya nasıl geldim? Bilgisayar olmadan teknolojide başarılı olabilir misin? EVET YAPABİLİRSİN! Uygun bir bilgisayar almak bir noktada önemli olsa ve teknoloji yolculuğunuzu kolaylaştırabilse de, başlamadan önce bir bilgisayar sahibi olana kadar beklemeniz gerekmez. 

İşte daha önce yaptığım ve kişisel bilgisayar olmadan teknolojiye başlamaya karar veren herkese tavsiye ettiğim şeylerden bazıları:

 1. Öğrenmeye odaklanın : Kişisel bir bilgisayarınız olana kadar beklemek yerine, öğrenmeye başlamak için mobil cihazınızı kullanın. Teknolojideki farklı kariyer yollarını araştırın, kavramları ve bunları öğrenmeye başlamak için neyin gerekli olduğunu anlamaya çalışın. Benim için bunu yapmak zordu çünkü tonlarca bağlantıya, bloga ve kursa bakmam gerekiyordu. Stresinizi azaltmanıza yardımcı olmak için yararlı kaynaklar içeren bir koleksiyon oluşturduk. burayı kontrol et Araştırmanızı yaparken, öğrendiğiniz veya harekete geçmeyi planladığınız şeyleri not ettiğinizden emin olun.
 2. Telefonunuzla kod yazın: Artık telefonlarınızla kod yazabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yapabilirsin. Microsoft Learn’de telefonunuzla öğrenebilirsiniz,  buradaki koleksiyona göz atın ,  Güven bana, mobil cihazlarında kod düzenleyicileri kullanarak teknik kod yazmaya başlayan birkaç arkadaşım var ve bugün neredeyse yaptıklarına minnettarlar. . Tek yapmanız gereken, hangi cihazı kullanırsanız kullanın mağazaya gidip öğrenmek istediğiniz programlama dili için bir kod düzenleyici indirmek. 
 3. Acilen bir bilgisayara sahip olmanızı gerektirmeyen kariyer yollarını keşfedin: Farklı kariyer yollarını araştırırken, gerçekten bir bilgisayara sahip olmamı gerektirmeyen yollar olduğunu fark ettim. İşte bunlardan birkaçı:
  – Program Yönetimi
  – Topluluk Yönetimi
  – İçerik Yazma
  – İş Analisti
  Bu yollara başlamak, sizi daha sonraki fırsatlara hazırlamada uzun bir yol kat eder, ayrıca, işinize ekleyebileceğiniz ilgili teknoloji deneyimi kazanmanıza yardımcı olur. devam et.
 4. Size cihazını ödünç verebilecek veya kendi cihazını her hafta belirli saatlerde kullanmanıza izin verebilecek birini bulun:  Bilgisayar alamadığım için, bölümümün bilgisayar laboratuvarını düzenli olarak ziyaret etmem gerekiyordu. Her gün 3-4 saat oradaki bilgisayarlara erişimim vardı ve haftada en az 3 kez ziyaret ettim. Bu süre boyunca HTML, CSS ve JavaScript ile web siteleri oluşturmayı öğrendim. Sizin için bir arkadaşınızın veya kardeşinizin bilgisayarını kullanmak, hatta bir kafede veya laboratuvarda bilgisayar kullanmak yalvarıyor olabilir. Hangisi sizin için uygunsa, kodlamayı öğrenmek zorunda olduğunuz boş zamanı boşa harcamayın.

Evet, teknoloji alanında başarılı bir kariyere dizüstü veya kişisel bilgisayar olmadan başlayabilirsiniz. Ve sadece bahsetmek gerekirse, teknoloji yolculuğunuza başlamadan önce pahalı bir bilgisayar almak için çok paranız olana kadar beklemeyin.

Burada sağladığımız kaynakları kullanın , öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenin ve sonunda hayalinizdeki kişisel bilgisayarı aldığınızda bana güvenin, şimdi kaçırmadığınıza sevineceksiniz.

Ek kaynaklar

Microsoft Öğrenci Merkezi –  https://aka.ms/learnstudent   

Özel Bulut Becerileri Yarışmamızla daha fazla bilgi edinin 

Nijeryalılar için ÜCRETSİZ Gelişmiş Sertifikalar –  https://aka.ms/NGFreeCertification

Teknoloji Yolculuğunuza Hızlı Başlamanıza Yardımcı Olacak ÜCRETSİZ Öğrenme Kaynakları –  Hemen Başlayın!

Dünyanın Her Yerinden Öğrenciler için ÜCRETSİZ Sertifikasyon –  Daha Fazla Bilgi Edinin

Birleşik Krallık’taki Öğrenciler için ÜCRETSİZ Sertifikasyon –  Buradan Daha Fazla Bilgi Edinin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası