in

Barrack Obama’dan 2021’in En İyi Filmleri Seçkisi

barrack-obama’dan-2021’in-en-iyi-filmleri-seckisi


Sinemaya olan ilgisi sebebiyle her sene en sevdiği film ve dizileri paylaşan Barrack Obama, 2021’de izlediği filmler arasından favorilerini listeledi. 

Her sene olduğu gibi bu sene de eski ABD başkanı Barack Obama, bitmekte olan yılın en sevdiği filmlerini paylaştı. Her yıl aralık ayında sevdiği filmlerden bir liste yapan Obama, takipçilerine takdire şayan film zevkini paylaşmakta geç kalmadı.

Söze ‘’Önümüzdeki birkaç gün içinde, yıllık favori kitap, müzik ve film listemi paylaşacağım. Sanat her zaman ruhu besler ama benim için müzik ve hikâye özellikle bu pandemi yılında önem kazandı’’ şeklinde başlayan Obama’nın listesinde, eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanmış filmlerin yanı sıra geniş kitlelerce beğeni kazanan filmler de mevcut.

Japonya’nın En İyi Yabancı Film için yarışan filmi Drive My Car, ödül sezonunda da adı sıkça geçen belgesel Summer of Soul, West Side Story ve The Power of the Dog gibi birçok Obama’nın film listede yer alıyor. ‘’Bu filmlerin her biri güçlü bir hikâye anlatıyor ve umarım onlardan benim aldığım kadar zevk alırsınız” diyen Obama, takipçilerine sunduğunu listenin arkasında yatan seçim şeklini de bu şekilde aktarıyor.

Geçtiğimiz sene Obama tarafından yapılan liste Ma Rainey’s Black Bottom, Beanpole, Bacurau, Nomadland, Soul, Lovers Rock, Collective, Mank, Martin Eden, Let Him Go, Time, Boys State, Selah and the Spades, ve Crip Camp gibi filmler içeriyor. Bu listedeki filmlerin çoğu ise Oscar Ödülleri’nde aday gösterildi ve konuşuldu.

Film listesi elimizde ulaştı fakat Obama’nın favori 2021 dizilerinden henüz bir haber yok. Lakin yakında gelmesini beklemekte yarar var.

Next up are my favorite movies of the year. Each of these films tells a powerful story, and I hope you enjoy them as much as I did. pic.twitter.com/peFGiaTvby

— Barack Obama (@BarackObama) December 16, 2021

Kaynak: IndieWire

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

denis-villeneuve,-arthur-c.-clarke-imzali-rendezvous-with-rama-uyarlamasini-yonetecek

Denis Villeneuve, Arthur C. Clarke İmzalı Rendezvous With Rama Uyarlamasını Yönetecek

istanbul-modern-genc-sali-egitim-programi’na-pelin-esmer-konuk-oluyor

İstanbul Modern Genç Salı Eğitim Programı’na Pelin Esmer Konuk Oluyor