in

Banka yanlışlıkla 176 milyon dolar dağıttı

banka-yanlislikla-176-milyon-dolar-dagitti

İngiltere’de bir bankada yaşanan teknik hata binlerce insanı kısa süreliğine sevindirdi. Gerçeğin ortaya çıkmasıyla aynı insanlar hayal kırıklığına uğradı. 

İngiltere’deki Santander bankasının sisteminde yaşanan aksaklık nedeniyle 75 bin kadar insan hesaplarında fazladan gördü.

Basına yansıyan bilgilere göre Santander’in teknik hatayla dağıttığı paranın toplam miktarı 176 milyon dolar civarındaydı. 

Banka şirket ödemelerinin bir kısmının yanlışlıkla bireysel hesaplara yapıldığını tespit etti. Şimdi ise bu paraların geri alınmasını sağlamaya çalışıyor. 

Santander İngiltere’den yapılan açıklamada bireysel müşterilerin maddi olarak zarara uğramadığı belirtildi.

PROBLEMLERE NEDEN OLABİLİR

Banka sistemlerindeki arızalar nedeniyle zaman zaman insanların hesaplarına para yattığı oluyor. Geçen yıl ABD’de bir kadın kendisine yatan parayı harcadığı için tutuklanmıştı. 

Kelyn Spadoni adındaki kadın hesabında 80 dolar yerine 1.2 milyon dolar görünce bu parayı harcamaya başlamıştı. Parayla hemen ev ve otomobil alan kadın başka harcamalar da yapmıştı. 

Parayı iade etmeyi kabul etmeyen kadın hırsızlık, banka dolandırıcılığı ve parasal fonların yasadışı aktarımıyla suçlandı. 

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

bir-devrin-sonu:-blackberry-22-yil-sonra-cihazlarina-destegi-kesiyor

Bir devrin sonu: BlackBerry 22 yıl sonra cihazlarına desteği kesiyor

silikon-vadisi’nin-yildizligindan-dolandiriciliga:-genc-bir-milyarderin-dususu

Silikon Vadisi’nin yıldızlığından dolandırıcılığa: Genç bir milyarderin düşüşü