in

Audrey Hepburn’un hayatını anlatacak filmde Rooney Mara oynayacak

audrey-hepburn’un-hayatini-anlatacak-filmde-rooney-mara-oynayacak
  • Haberler
  • Foto Galeri
  • Sanat Haberleri
  • Audrey Hepburn’un hayatını anlatacak filmde Rooney Mara oynayacak

Oscar adayı oyuncu Rooney Mara, Hollywood’un Altın Çağı’ndan ikonik yıldız Audrey Hepburn’un biyografisinde başrolde yer alacak. Hepburn’un oğlu, annesini Rooney Mara’nın canlandıracağını açıklanmasının ardından bunu onayladığını söyledi.

Apple, Hollywood’un Altın Çağı’nın ikonik yıldızı Audrey Hepburn‘un hayatını anlatan biyografik filme hazırlanıyor. Filmde Hepburn’u Oscar adayı oyuncu Rooney Mara canlandıracak. 36 yaşındaki oyuncu aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenecek.

Mara, her ikisi de Oscar adaylığı kazanan Ejderha Dövmeli Kız ve Carol’daki rolleriyle tanınıyor. Mara, Carol’daki rolüyle Oscar’a aday gösterilmişti. En son, Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette ve Willem Dafoe ile birlikte Guillermo del Toro’nun Nightmare Alley filminde rol aldı. 

Audrey Hepburn’un oğlu Sean Hepburn Ferrer, Fox News’e verdiği röportajda proje hakkında kendisiyle temasa geçildiğinde “projeden haberdar olmadığını” söyledi. Ferrer, “Rooney’nin olması mutluluk verici. Görünüşe göre orada çok fazla aşk var” ifadesiyle Mara’nın annesini canlandırmasına onay verdi.

Filmi Oscar adayı yönetmen Luca Guadagnino yönetecek. Senaryoyu ise The Giver’ın ortak yazarı Michael Mitnick kaleme alacak.

1993 yılında 63 yaşında kanserden hayatını kaybeden Audrey Hepburn, Roman Holiday, Breakfast at Tiffany’s ve My Fair Lady gibi klasik filmlerdeki rolleriyle tanınıyordu. Hepburn, 40 yıllık kariyeri boyunca, sonuncusunu ölümünden sonra aldığı Emmy, Oscar, Tony ve Grammy ödülleri ile EGOT (Emmy-Grammy-Oscar-Tony) statüsüne ulaşan ilk oyuncu oldu.

Aynı zamanda Afrika, Güney Amerika ve Asya’daki çocuklara yardım etmek için UNICEF ile birlikte çalışan ve 1992’de Başkanlık Özgürlük Madalyası’nı alan kendini adamış bir insani yardım çalışanıydı.

Öte yandan Hepburn’u canlandıracak Rooney Mara, Oscar’lı meslektaşı Joaquin Phoenix ile nişanlı. Çiftin 2020 yılında bir çocuğu oldu. Çift, çocuklarına, Joaquin Phoenix’in yıllar önce trajik şekilde hayatını kaybeden ağabeyi River’ın adını verdi.

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Sinema
  • Yaşam
  • Sanat
  • Film

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

ahmet-calik-‘su-yastigi’-kurbani-mi?

Ahmet Çalık ‘su yastığı’ kurbanı mı?

giseye-kesisme:-iyi-ki-varsin-eren-damgasi-(7-9-ocak-2022-box-office-turkiye)

Gişeye Kesişme: İyi ki Varsın Eren damgası (7-9 Ocak 2022 Box Office Türkiye)