in

Ara Güler Müzesi’nden yılın ilk sergisi: Muhtelif İstanbul

ara-guler-muzesi’nden-yilin-ilk-sergisi:-muhtelif-istanbul

Doğuş Grubu’nun fotoğraf sanatının duayenlerinden Ara Güler iş birliğinde hayata geçirdiği Ara Güler Müzesi’nde 2022 yılının ilk sergisi olan Muhtelif İstanbul sanatseverlerle buluştu.

Abone ol

Haberler 19.01.2022 – 12:12

Doğuş Grubu’nun kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiği en değerli sosyal yatırımlarından biri olan Ara Güler Müzesi’nde 2022 yılının ilk sergisi Muhtelif İstanbul kapılarını açtı.

Adını Ara Güler’in arşivinde çeşitli konular için kullandığı Muhtelif temasından alan sergi, İstanbul’un gözü olarak anılan Ara Güler’in kadrajından fotoğraflarla ziyaretçileri İstanbul yolculuğuna çıkarıyor.

Konsept ve tasarımı Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi’ne ait olan Muhtelif İstanbul sergisinde, Ara Güler’in 58 farklı siyah beyaz İstanbul fotoğrafı, İstanbul slayt kutuları, Güler Apartmanı’ndan arşiv kutuları, Leica fotoğraf makinası ile 1950 ve 1960’lı yıllara ait kontak baskı örnekleri yer alıyor.

Sergide ayrıca, Ara Güler’in hikâyelerini yazdığı daktilo, lise yıllarında kaleme aldığı hikâyelerden oluşan defteri ve bu hikâyelerden biri olan İstanbul’da Sabah da sergileniyor.

İşte sergiden diğer kareler…

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Sanat
  • Sergi
  • Ara Güler

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

ezel-akay’in-osman-sekiz-filminin-vizyonu-ertelendi

Ezel Akay’ın Osman Sekiz filminin vizyonu ertelendi

31.-akbank-caz-festivali’nin-unutulmaz-performanslari-youtube’da

31. Akbank Caz Festivali’nin unutulmaz performansları YouTube’da