in

Almanya’da eski Suriyeli istihbaratçı Enver Raslan ömür boyu hapse mahkum edildi

almanya’da-eski-suriyeli-istihbaratci-enver-raslan-omur-boyu-hapse-mahkum-edildi

Son dakika haberi! Almanya’da Koblenz Eyalet Yüksek Mahkemesi, Suriye istihbaratı için çalışan Enver Raslan’ı insanlığa karşı suç ve cinayet işlemekten ömür boyu hapse mahkum etti.

Federal Başsavcılığın “insanlığa karşı suçlar için Esad rejimi üyelerine karşı dünyadaki ilk cezai takibat” olarak nitelendirdiği davada, 80’den fazla tanık ve işkence mağdurları dinlendi.

4 BİNDEN FAZLA KİŞİYE İŞKENCE YAPMAKLA SUÇLANDI

58 yaşındaki Raslan, insanlığa karşı suç işlemenin yanı sıra tecavüz, 58 cinayet ile 2011 ve 2012’de Suriye iç savaşı esnasında Şam’daki bir hapishanede sorgulama yaparken, 4 binden fazla kişiye işkence yapmakla suçlanıyordu.

Suriye istihbaratı için çalıştıktan sonra 2014’te Almanya’ya gelen ve 2019’da Berlin’de yakalanan Raslan, görülen davada 27 cinayetin yanı sıra tecavüz ve işkence gibi diğer suçlardan ceza aldı.

23 Nisan 2020’de başlayan davanın sonunda Raslan, insanlığa karşı suç ve cinayet işlemekten ömür boyu hapisle cezalandırıldı.

Davadaki diğer sanık olan ve Suriye istihbaratı için çalışan Eyad el Garib ise 24 Şubat 2021’de insanlığa karşı suç işlenmesine yardımcı olmaktan 4,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

son-dakika: kasim-ayi-sanayi-uretim-rakamlari-aciklandi

SON DAKİKA: Kasım ayı sanayi üretim rakamları açıklandı

dolar-kuru-bugun-ne-kadar?-(13-ocak-2022-dolar-–-euro-fiyatlari)

Dolar kuru bugün ne kadar? (13 Ocak 2022 dolar – euro fiyatları)