in

Alec Baldwin arama emrine rağmen telefonunu niye teslim etmediğini açıkladı

alec-baldwin-arama-emrine-ragmen-telefonunu-niye-teslim-etmedigini-acikladi
  • Haberler
  • Foto Galeri
  • Yaşam Haberleri
  • Alec Baldwin arama emrine rağmen telefonunu niye teslim etmediğini açıkladı

Alec Baldwin’in son projesi Rust’ın çekimleri sırasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’ın ölümüne neden olan bir silah kazası yaşanmıştı. Ünlü aktör, Instagram’da paylaştığı videoda arama emrine uymadığı yönündeki iddiaların “yalan” olduğunu dile getirdi.

Amerikalı ünlü oyuncu Alec Baldwin, yeni filmi Rust’ın çekimleri sırasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’ın ölümüne neden olan silah kazasıyla ilgili soruşturmada yetkililerle işbirliği yaptığını söyledi. Aktör, cumartesi Instagram’da paylaştığı videoda arama emrine uymadığı yönündeki iddiaların “yalan” olduğunu dile getirdi. 

Independent’in haberine göre, “Bu bir süreç” diyen Baldwin sürecin başka bir eyaletteki müfettişlerin kendi yaşadığı eyalette telefonunu incelemek için başvuru yapmasını da içerdiğini ifade etti. 

ABD’nin New Mexico eyaletinin Santa Fe kentindeki mahkeme belgelerine göre Baldwin’in cep telefonu için geçen ay bir arama emri çıkarıldı. 

Yetkililerin Rust’ın yapımıyla ilgili olarak sosyal medya platformlarında paylaşılan mesajları, arama kayıtlarını, dijital fotoğrafları ve videoların yanı sıra özel mesajları elde etmeye çalıştığı belirtiliyor. 

Park halindeki arabasında çektiği videoda aktör şunları söyledi:

“Tam olarak ne istediklerini belirtmeleri gerekiyor. Öylece telefonunuza bakıp fotoğraflarınızı ya da eşinize gönderdiğiniz aşk mektuplarını veya elinizdekileri alamazlar. Ancak tabii ki tüm bunlara yüzde 1000 uyacağız.”

42 yaşındaki Hutchins, 21 Ekim’de Bonanza Creek Ranch’te bir sahnenin provasının alındığı sırada vurularak hayatını kaybetmişti. Silahın ateşlenmesi nedeniyle 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza da yaralanmıştı.

Hem Baldwin hem de film yapımcılarına 19 Kasım’da dava açılmıştı. Söz konusu davanın dosyasında sahne için silah kullanılmasını gerektirecek bir durum olmadığı halde Baldwin’in bilerek dolu silahı ateşlediği öne sürülmüştü.

Yaşananların ardından ilk verdiği röportajda aktör silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini belirtmişti. 

Kimseyi kasten hedef almadığını ifade eden Baldwin sahnede kullanılan silahı Hutchins’ın söylediği yere doğrulttuğunu söylemişti. 

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Yaşam
  • Magazin
  • Magazin Haberleri

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

lise-ogretmeninden-ogrencisine-dayak:-sinifta-tekme-tokat-dovdu

Lise öğretmeninden öğrencisine dayak: Sınıfta tekme tokat dövdü

yargitay’dan-sozlu-izin-karari:-kidem-ve-ihbar-tazminati-odenmesine-hukmedildi

Yargıtay’dan sözlü izin kararı: Kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesine hükmedildi