in

ABD’den Ukrayna’ya yardım sevkiyatı

abd’den-ukrayna’ya-yardim-sevkiyati

Büyükelçiliğin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, ABD Başkanı Biden tarafından Ukrayna‘ya yönlendirilen yardımın ilk sevkiyatının Ukrayna’ya ulaştığı belirtilerek, mühimmat da dahil olmak üzere 90 tona yakın yardım içerdiği ifade edildi.

Açıklamada, “Sevkiyat – ve 2014’ten bu yana 2,7 milyar ABD doları – artan Rus saldırganlığı karşısında ABD’nin Ukrayna’ya savunmasını güçlendirmesine yardım etme taahhüdünü gösteriyor” denildi.

The first shipment of assistance recently directed by President Biden to Ukraine arrived in Ukraine tonight. This shipment includes close to

200,000 pounds of lethal aid, including ammunition for the front line defenders of Ukraine. [1/2] pic.twitter.com/YeYanK0Px6

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) January 22, 2022

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüğü Ned Price da sevkiyata yönelik yaptığı açıklamada, “ABD, Ukrayna’ya geçen yıl, şimdiye kadarki herhangi bir yıldan daha fazla güvenlik yardımı sağladı. Geçen yıl, Ukrayna’ya 650 milyon dolarlık savunma ekipmanı ve ilgili hizmetler taahhüt ettik” ifadelerini kullandı.

DÜŞMAN KARDEŞLER: RUSYA VE UKRAYNA

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

rio-karnavali-ertelendi

Rio Karnavalı ertelendi

hindistan’da-20-katli-binada-yangin:-7-olu

Hindistan’da 20 katlı binada yangın: 7 ölü