in

6 yaşında ilk resim sergisini açtı

6-yasinda-ilk-resim-sergisini-acti

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, öğrencilerinin geleceklerine ışık tutuyor. Onları küçük yaştan itibaren izliyor ve yetenekleri doğrultusunda  yönlendiriyor. Bu misyon ile öğrencilerin yeteneklerini sergileyebilecekleri fırsatlar yaratarak, özgüvenli bireyler yetiştiriyor.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursa İnegöl Kampüsü öğrencisi Göksu Koyuer bu misyonla yetişen öğrencilerden bir tanesi. Yaklaşık 40 resmin yer aldığı ilk resim sergisini açtı.

İlk resim sergisini açmasının heyecanı ve mutluluğunu yaşayan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursa İnegöl Kampüsü öğrencisi Göksu Koyuer sergi açılışında, ‘’6 yaşımdayım. Bebeklikten beri resim çiziyorum. İlk resim sergimi açıyorum. Bir yaşından beri resim yapıyorum. Annem ve babam sayesinde resim yapmayı öğrendim. Resim yapmaya ilk önce karalamalarla başladım. Resim sergisinden kazanacağım parayla sokak hayvanlarına mama alacağım” dedi.

Göksu’nun annesi Filiz Koyuer ise “Göksu resim yapmayı çok seviyor. Ben de ona destek oldum. Bir yaşından beri resim yapıyor. Doğa ailesinin bize sergi konusunda büyük desteği oldu. Bu sergi Göksu’yu oldukça mutlu etti. Göksu hayvanları çok seven bir çocuk. Tabii bu sergi diğer çocuklara da ilham verdi. Çok muazzam dönüşler aldık. Göksu sergiden kazanacağı paranın sokak hayvanlarına mama olarak verilmesinden çok mutlu oldu, biz de mutlu olduk” dedi.

Sergi açılışına katılan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Minik öğrencimiz Göksu’nun ilk resim sergisine katıldık. Öğrencimizi tebrik ediyorum. Sergide yer alan resimleri satarak, geliriyle sokak hayvanlarına mama alması güzel bir davranış. Tebrik ediyorum. Öğrencimize başarılar diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ise, “Göksu’yu tebrik ediyorum. Müthiş hayal gücünü resme yansıtmış. Arzumuz bu yaştaki küçük yetenekleri kazanmak. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Ne düşünüyorsunuz ?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

yokdil-basvurulari-basladi

YÖKDİL başvuruları başladı

bella-ve-gigi-hadid’in-aci-gunu

Bella ve Gigi Hadid’in acı günü